Mane sa klupe srušio Kanarince: Liverpul na plus 25

Fudbal 15. feb 202020:19 > 20:22
Izvor: Julian Finney, Getty Images

Fudbaleri Liverpula savladali su Norič na gostovanju, u 26. kolu Premijer lige, rezultatom 1:0 i upisali 25. trijumf u prvenstvu.

Crveni su nastavili da gaze krupnim koracima ka 30 godina očekivanoj tituli i samo je pitanje kad će je i matematički obezbediti.

U ovom trenutku imaju čak 25 bodova više od drugoplasiranog Mančester Sitija, uz utakmicu više.

Takođe, četa Jirgena Klopa je sve bliža tome da do naslova prvaka dođe bez izgubljenog meča i time ponovi čuvenu sezonu Arsenala.

Crveni nisu briljirali na Kerou roudu, naprotiv, dugo su se mučili da probiju organizovanu odbranu Kanarinaca. Na kraju je to učinio to Sadio Mane posle gotovo 80 minuta borbe..

Iako su gosti dominirali u posedu sve vreme i kontrolisali ritam, u prvih sat vremena igre nisu imali konkretnu šansu.

Prvi je tada zapretio Nabi Keita, čiji je udarac sjajno zaustavio Tim Krul.

U tim trenucima u igru je ušao i Mane, što se ispostavilo kao ključan potez Klopa.

Upravo je Senegalac doneo trijumf Redsima, pošto je u 78. minutu sjajno prihvatio loptu Džordana Hendersona i iz okreta pogodio bliži ugao sa deset metara.

Morao je i VAR da proverava tu situaciju zbog navodnog prekršaja Manea nad protivnikom, ali je doneta odluka da je sve bilo čisto.

Fantastični napadač je 12. pogotkom u sezoni označio povratak na teren, posle povrede, i zahvaljujući njemu Liverpul u dobrom raspoloženju čeka okršaj sa Atletiko Madridom u osmini finala Lige šampiona.

Taj meč je na programu u utorak od 21 sat u Madridu.

Kad je o Noriču reč, ekipa Danijela Farkea ostaje poslednja sa 18 bodova i borba za opstanak postaje sve teža. U sledećem kolu, Kanarinci gostuju Vulverhemptonu.