Ibra i Milan zapretili, ali Konteov Inter ima karakter

Fudbal 09. feb. 202022:30 > 22:45
Izvor: Emilio Andreoli/Getty Images

U derbiju 23. kola Serije A, čuvenom Derby della Madonina Inter je savladao Milan 4:2 posle velikog preokreta i došao na deobu prvog mesta na tabeli.

Iako je Inter ušao u meč kao veliki favorit, Milan ima za čim da žali. Imali su dva gola prednosti i olako su je ispustili u drugom poluvremenu. Rosoneri su odlično počeli meč, potpuno su stisli velikog rivala u uvodnih 10 minuta, a najbolju priliku imao je Hakan Čalhanoglu koji je udarcem sa distance pogodio stativu. Tokom prvih 45 minuta uloge su se potpuno obrnule, Milan je dominirao, dok je Inter delovao, ne kao ekipa koja se bori za titulu, nego da nekako izvuče bod.

Plodovi takvog odnosa došli su u finišu prvog poluvremena, a kreator svega bio je Zlatan Ibrahimović. Iskusni 38-godišnjak odigrao je veoma racionalno, potpuno podređeno ekipi i bukvalno je na tacni servirao gol u 40. minutu, a Rebiću nije bilo teško da sa par metara zatrese mrežu. Pred sam istek poluvremena i Ibrahimović je golom krunisao odličnu partiju u ovom delu. Lepo je glavom savladao Tardelija, ostavivši ga na krivoj nozi i na poluvreme Milan je otišao sa ogromnih 2:0.

Međutim, Konteov Inter je pokazao karakter. U samo tri minuta potpuno su srezali prednost rosonera. Prvo je u 51. minutu kapiten Marcelo Brozović izuzetnim udarcem sa distance pogodio sam donji ugao Donaruminog gola, a u 54. minutu odlično je odbrani pobegao Aleksis Sančes, koji se sjajno snašao, proigrao Vesina, koji je zatresao mrežu za 2:2. U 70. minutu kompletiran je preokret. Odličan centaršut Kandreve iz kornera pravo na glavu De Fraja, koji je neodbranjivo šutirao za 3:2. Videlo se da je ekipa Stefana Piolija pala u svakom smislu, ni izmene nisu pomogle. Ali i pored toga imala je šansu za bod. Zlatan Ibrahimović je pogodio stativu u 90. minutu, a u kontri koja je usledila Romelu Lukaku je, u trećem minutu nadoknade, zadao konačan udarac. Pre svega toga imao je Inter šansu preko Kristijana Eriksena, koji je sjajno šutirao iz slobodnog udarca i pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa.

Ovom pobedom Inter se izjednačio sa Juventusom na čelu tabele sa 54 boda, dok Lacio ima bod manje. Upravo u narednom kolu u Rimu Lacio dočekuje Inter. Milan je 10. sa 32 boda i zaostaje 10 bodova za Atalantom, koja drži poslednje mesto koje vodi u Ligu šampiona.