Gol i asistencija: Đuričić i Sasuolo srušili Romu

Fudbal 01. feb. 202022:26 > 22:28
Izvor: Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Fudbaleri Sasuola savladali su Romu u poslednjem subotnjem meču 22. kola Serije A.

Sasuolo je na svom terenu u subotu bio bolji od favorizovane Rome i slavio 4:2.

Nakon samo 16. minuta igre domaći su vodili 2:0. Oba gola postigao je Frančesko Kaputo, a kod prvog gola asistirao mu je Filip Đuričić.

Srpski fudbaler se i sam upisao u strelce u 26. minutu. Domeniko Berardi odlično je poslao loptu u prostor, a Đuričić je pratio saigrača i neometano poslao loptu u mrežu.

Edin Džeko vratio je nadu Romi golom u 55. minutu, a Džordan Vertu je doprineo golom sa bele tačke u 72. minutu kada je Roma sa igračem manje prišla na gol zaostatka. Nešto ranije Lorenco Pelegrini dobio je drugi žuti karton.

Sasuolo nije paničio i do četvrtog gola na meču došao je preko Džeremaje Boge samo dva minuta kasnije.

Roma će nakon petog poraza u sezoni ostati na četvrtom mestu na tabeli sa 39 bodova, Sasuolo je napredovao do 13. mesta i ima 26. bodova.

Đuričić je odigrao ceo meč za Sasuolo dok je sa druge strane svih 90 minuta u igri proveo Edin Džeko. Aleksandar Kolarov nije ulazio u igru.