Mitrović ne staje – 26/28, Bilić bez pobede u 90. minutu

Fudbal 26. dec 201918:00 > 18:03
Alex Pantling/Getty Images

Fudbaleri Fulama u 24. kolu Čempionšipa odigrali su nerešeno na gostovanju Lutonu 3:3, a Aleksandar Mitrović ponovo je bio strelac za ekipu iz Londona.

Luton je prekinuo seriju od tri poraza i osvoji je vredan bod u borbi za opstanak, dok Fulam polako gubi korak sa timovima koji se bore za direktan plasman u Premijer ligu.

Strelci za domaću ekipu bili su Lualua u 5. minutu, Kolins u 28. i Kornik u 84. dok su pogotke za Fulam postigli Rid u 9. i 90+5 i Mitrović 78. minutu.

Srpskom reprezentativcu to je bio 26. gol u 28 utakmica odigranih ove sezone u svim takmičenjima.

Fulam je peti sa 38 bodova, dok je Luton posle sedmog trijumfa 21. sa 23 boda.

Pobedu je u finišu ispustio i lider Vest Bromvič Albion na gostovanju Varnsliju – 1:1. Ekipa Slavena Bilića je vodila od 5. minuta golom Filipa Krovinovića, a u 90. izjednačio je Finac Halme.

VBA je prvi sa 51 bodom, a Barnsli je nastavio niz dobrih rezultata (dve pobede i dva remija u poslednja četiri dula) i sa 20 bodova pobegao je sa dna tabele. Poslednji je Vigan koji je odigrao 1:1 sa Derbijem.

Brentford je pred svojim navijačima savladao Svonsi sa 3:1 i posle poraza Šefild Venzdeja od Stouka 3:2 izbio je na četvrtu poziciju.