Pobeda Bajerna za Zvezdu, Juve u 90+3

Fudbal 06. nov 201920:46 > 20:55
Sebastian Widmann/Getty Images

Fudbaleri minhenskog Bajerna zabeležili su i četvrtu pobedu u Ligi šampiona, čime su obezbedili plasman u osminu finala. Savladan je Olimpijakos u Minhenu 2:0, što može da raduje i Crvenu zvezdu. Juventus je uspeo da savlada Lokomotivu golom u nadoknadi vremena.

Mučio se Bajern u prvom meču sa Hans-Diterom Flikom na klupi, posle smene Nike Kovača. U prvom delu najbolju priliku imao je Olimpijakos, ali se na poluvreme otišlo bez golova. U drugom delu domaćin je bio malo bolji, a gol su uspeli da postignu u 69. minutu preko Roberta Levandovskog. Konačnih 2:0 postavio je Ivan Perišić, bukvalno u prvom kontaktu sa loptom, pošto je ušao minut ranije. Lazar Ranđelović je igrao od starta za Olimpijakos i izašao je iz igre u 61. minutu. Ovom pobedom Bajern je došao do maksimalnih 12 bodova i već su osigurali jedno od prva dva mesta i plasman u osminu finala. Olimpijakos je na začelju Grupe B sa bodom.

U prvoj utakmici Grupe D Juventus je uspeo posle mnogo mučenja da savlada Lokomotivu u Moskvi 2:1. Isti rezultat bio je u Torinu pre dve nedelje, ali tada su preokrenuli. Ovog puta u vođstvo Staru damu doveo je Aron Remzi golom već u četvrtom minutu. Samo osam minuta kasnije Mirančuk je izjednačio. Taj rezultat ostao je na snazi do nadoknade vremena. Tačnije do trećeg minuta, kada je Daglas Kosta, koji je ušao u igru u 69. minutu, zatresao mrežu domaćih i doneo Juventusu velika tri boda.

Ovom pobedom Šampion Italije je obezbedio plasman u osminu finala dva kola pre kraja.