Partizan pao i na Brdu, Čuka nastavila sjajnu seriju

Fudbal 30. okt 201917:13 > 17:24
FK Partizan

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Partizan rezultatom 2:1 u derbiju 14. kola prvenstva Srbije.

Domaći tim je zabeležio osmi trijumf, uz dva remija u poslednjih deset mečeva u šampionatu i sa 32 boda na drugom je mestu sa bodom manje od Crvene zvezde, dok su crno-beli upisali treći poraz i za liderom zaostaju sedam bodova.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u prvom poluvremenu, izostale su stopostotne šanse, a jedini detalj vredan pažnje viđen je u 16. minutu kada su Brđani poveli.

Marko Docić je izveo korner sa desne strane, a Stefan Šapić je na prvoj sttaivi najbolje reagovao i savladao nemoćnog Stojkoviča. Do odlaska na odmor Nemanja Miletić je šutirao glavom posle centaršuta Sejdube Sume, ali je golman domaćih Đorđe Petrović bio na mestu.

Gosti iz Humske su u nastavku meča prvi zapretili, pokušao je Strahinja Pavlović, međutim, njegov udarac glavom nije bio precizan. U 55. minutu Čukarički je imao sjajnu šansu da duplira prednost, ali je iskusni Vladimir Stojković začuvao svoju mrežu.

Trener gostiju Savo Milošević ubrzo je iz igre izveo Sumu i Takumu Asana, a šansu ukazao Aleksandru Šćekiću i Đorđu Ivanoviću i promene u timu urodile su plodom.

Rezervista Ivanović je u 70. minutu sjajno šutirao sa 20-tak metara i Petrović je bio nemoćan – 1:1.

Ivanović je u centru pažnje bio i u 84. minutu, kada je dobro šutirao glavom, ali su domaći uspeli da izblokiraju njegov udarac i loptu pošalju u korner.

Dva minuta kasnije nekadašnji član Partizana Birmančević je pokušao da savlada Stojkovića, ali je golman tima iz Humske bio na mestu.

Ipak, u 90. minutu Čukarički je posle kontre došao do tri boda. Nikola Ćirković je asistirao Luki Stojanoviću, a rezervista tima sa Banovog Brda je matirao nemoćnog Stojkovića.

Radnik je posle debakla u duelu sa Crvenom zvezdom slavio u Nišu protiv Radničkog 2:0. Ekipa iz Surdulice je upisala pobedu posle dva uzastopna neuspeha, dok su Nišlije prekinule niz od tri pobede.

Radnički je na deobi petog mesta sa 25 bodova, koliko ima i TSC, dok Radnik ima 14.