Barselona lider – sjajni Mesi 2×2

Fudbal 29. okt 201923:07 > 23:09
Alex Caparros, Getty Images Sport

Fudbaleri Barselone ubedljivo su na Kamp Nou pobedili Valjadolid rezultatom 5:1 i posle nekompletnog 11. kola preuzeli su prvfo mesto na tabeli La Lige.

Aktuelni prvaci su za vikend odmarali jer je zbog nereda u Kataloniji otkazan El Klasiko, a pauza je igračima Ernestea Valverdea očigledno prijala.

Domaćin je poveo u 2. minutu posle snažnog šuta Lenglea, ali su gosti ubrzo izjednačili, strelac je bio Kiko.

Ipak posle pola sata igre, Barsa je vratila prednost. Posle fenomenalnog dodavanja Mesija, odlično se snašao Vidal i iz neposredne blizine loptu je poslao u mrežu Valjadolida. Do kraja prvog poluvremena u strelce se upisao i Mesi i to na kakav način. Argentinac je izveo slobodan udarac sa 30-tak metara, a golman gostiju Masip je bio nemoćan.

Mesi je do drugog gola na meču, a četvrtog u šampionatu došao u 75. Asistent je bio Ivan Rakitić, koji je četvrt časa ranije ušao u igru umesto De Jonga. Samo dva minuta kasnije protivničku mrežu je zatresao i Luis Suarez, nakon još jednog dodavanja Mesija.

Barselona je do kraja utakmice mogla i do ubedljivijeg trijumfa, a najbolju šansu u nadoknadi vremena imao je Mesi.