Novi poraz Orlića, EP sve dalje

Fudbal 15. okt 201919:59 > 20:09
Fudbalski savez Srbije

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije doživela je drugi poraz u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropski šampionat i to u gostima od lidera Poljske minimalnim rezultatom.

Jedini gol postigao je vezista Lidsa 18-godišnji Mateuš Boguš u 79. minutu. Do tog trenutka Srbija je bila, u najmanju ruku ravnopravan rival, ako ne i bolja, ali izabranici Ilije Stolice nisu imali sreće da odnesu makar bod sa teškog gostovanja.

Posle ovog poraza Srbija zaostaje čak šest bodova za liderom Grupe 5 Poljskom. Poljaci imaju 10, a Orlići četiri boda na četvrtom mestu. Između se nalaze drugoplasirana Rusija, koja je dobila Estoniju 5:0, sa osam bodova, dok je treća Bugarska sa četiri. Plasman na Evropsko prvenstvo obezbediće prvaci grupa i šest najboljih drugoplasiranih ekipa.

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Zenici u svom trećem meču u kvalifikacijama od vršnjaka iz Nemačke 2:0.

Ovo je prvi poraz mladih Zmajeva u kvalifikacijama. Nemačka je povela već u 29. minutu preko Kilijana. Konačnih 2:0 postavio je Enmeča u 79. minutu i tako doneo Nemcima drugu pobedu iz isto toliko mečeva.

Nemačka je prva na tabeli Grupe 9 sa šest bodova, dva više od Bosne i Hercegovine, ali uz utakmicu manje.