Česi srušili Engleze, Portugalija i Ukrajina po planu

Fudbal 11. okt 201922:42 > 22:47
Justin Setterfield, Getty Images Sport

U mečevima kvalifikacija za EURO 2020 Česi su u petak savladali Engleze, Turska golom u 90. minutu zadržala prvo mesto. Portugalija i Ukrajina nastavljaju bez poraza.

U Grupi A, Češka je nanela poraz Engleskoj i to nakon preokreta i slavila 2:1.

Duel je otvoren sa dva brza gola. Poveli su Englezi već u petom minutu sa bele tačke, a siguran izvođač penala bio je Hari Kejn. Penalu je prethodio faul Lukasa Masopusta u kaznenom prostoru, a Damir Skomina bez oklevanja je pokazao na belu tačku.

Samo četiri minuta bila su potrebna Česima da dođu do izjednačenja, a strelac je bio defanzivac Jakub Brabec koji je odlično reagovao na loptu odbijenu nakon ubacivanja iz kornera.

Golu domaćih prethodila je sjajna šansa koji je u osmom minutu imao Vladimir Kufal, ali je odličan na svom golu bio Džordan Pikford.

Nakon nekoliko odličnih prilika, Česi hrabru igru krunišu golom u 85. minutu i vođstvom 2:1. Zdenek Ondrašek sjajno se snašao, iskoristio smušenost odbrane gostiju i sjajnim pogotkom doneo svojoj reprezentaciji preokret.

Niz od 43 vezane pobede Engleza u kvalifikacionim mečevima tako je prekinut u Pragu.

Češka i Engleska sada imaju isti broj bodova (12), ali Engleska ima meč manje i odigraće ga 14. oktobra protiv Bugarske.

U Grupi B, u kojoj se takmiči i Srbija, pobede su upisali Portugalija i Ukrajina.

Portugalci su na svom terenu savladali Luksemburg 3:0 i sada imaju tri pobede i dva remija i sa 11 bodova su drugi u grupi jer Ukrajina ima 16 bodova, ali i meč više.

Portugalci su do vođstva došli već nakon 16. minuta golom Bernarda Silve, a za 2:0 pogodio je u 65. minutu Kristijano Ronaldo.

Došli su Portugalci i do trećeg gola u ovom duelu. Nisu se povukli ni nakon vođstva od 2:0, a treći gol postigao je Gonzalo Gedeš u 89. minutu.

Ukrajina je u istoj grupi slavila protiv Litvanije 2:0.

Pola sata igre bilo je potrebno Ukrajincima da povedu, strelac je bio Ruslan Malinovski.

Veznjak Atalante postigao je i drugi gol za Ukrajinu. Igrao se 58. minut.

Ukrajinci su i nakon šest mečeva bez poraza i imaju pet pobeda i jedan remi pred meč sa Portugalijom 14. oktobra.

U Grupi H odigrana su tri meča. Pobede su upisale Turska, Francuska i Anora, a na prvom mestu je sada Turska.

Francuska je slavila na gostovanju Islandu 1:0.

Nakon prvog poluvremena bez golova, Francuzi do vođstva dolaze sa bele tačke. Faul Arija Skulasona Đanluka Roki je ocenio kao prekršaj za najstrožu kaznu, a ovu priliku u gol u 66. minutu pretvorio je Olivije Žiru.

Turska je do pobede protiv Albanije došla golom u 90. minutu, a za tri velika boda precizan je bio Čenk Tosun.

Andora je do pobede došla na svom terenu i minimalcem savladala Moldaviju.

Nije bilo golova u prvih 45 minuta, a Andora do vođstva dolazi pogotkom Marka Valesa u 63. minutu. Moldavija je ostala sa igračem manje u 55. minutu kada je Ginsari dobio drugi žuti karton.

U ovoj grupi je nakon komplatnog sedmog kola prva Turska koja ima isti broj bodova kao i Francuska, ali bolju gol razliku.

Mečve kvalifikacija za EURO 2020 pratite samo na kanalima Sport Kluba.