Loša utakmica, remi u Podgorici, povreda Savića

Fudbal 11. okt 201922:54 > 22:55
Giuseppe Bellini, Getty Images Sport

Fudbaleri Crne Gore i Bugarske nisu prikazali gotovo ništa na utakmici koja je odigrana u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Meć je završen rezultatom 0:0, a sredinom prvog poluvremena se povredio Stefan Savić.

Malobrojni ljubitelji fudbala koji su došli da prate utakmicu između Crne Gore i Bugarske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, njih oko četiri hiljade, nisu imali mnogo toga da vide u prvom poluvremenu. Izabranici Faruka Hadžibegića su imali blagu inicijativu, ali nisu uspeli da naprave ni jednu pravu priliku za postizanje gola.

Da problem po Crnu Goru bude još veći, kao i za Atletiko iz Madrida, Stefan Savić je zbog povrede napustio igru već u 38. minutu. Umesto njega na teren je istrčao Nebojša Kosović.

S druge strane, Bugari imaju za čim da žale, jer su imali tri veoma dobre prilike za postizanje gole. Posle desetak minuta igre, Danijel Petković je dobio duel jedan na jedan sa Galinom Ivanovim. Mrežu Crne Gore iz veoma dobrih pozicija nije uspeo da zatrese Božidar Krajev. Pomenuti Krajev, je uz dva promašaja, jednom uspeo da zatrese mrežu Danijela Petkovića, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Tek što je počelo drugo poluvreme, usledila je nova opasnost po Crnu Goru, ali je Petković ponovo bio brži i uspešniji od Krajeva koji brani boje portugalskog Žil Visentea. Samo 60 sekundi kasnije, prvu priliku na utakmici je stvorila i Crna Gora. Aleksandar Boljević je dobro prošao po desnoj strani, poslao je dobru loptu ka Vladimiru Jovoviću, koji nije dobro zahvatio loptu, pa je golman Ilijev Ivanov imao lak posao.

Ništa se bitno nije dešavalo na terenu sve do 85. minuta, kada je Nikola Vukčević posle kornera sa leve strane, šutirao iz neposredne blizine, ali je lopta završila pored gola.

Crna Gora i Bugarska nemaju nikakve izglede za plasman na Evropsko prvenstvo. To se znalo i pre meča, ali se ipak nije očekivala toliko loša utakmica. U narednom kolu, već za tri dana, Crna Gora gostuje selekciji FS Kosova, dok će Bugarska odmeriti snage na svom terenu sa Engleskom.