Zvezda ubedljiva, četiri gola Simića, prvenac Van la Pare

Fudbal 10. okt 201916:49 > 16:50
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivom pobedom protiv Trepče iz Kosovske Mitrovice 8:0 u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije.

Utakmica je trebalo da bude odigrana u sredu u Kosovskoj Mitrovici, ali delegacija kluba iz Ljutice Bogdana nije dobila dozvolu da pređe granicu sa KiM i duel je otkazan.

Kombinovana ekipa crveno-belih je dan kasnije opravdala ulogu favorita i do vrha napunila mrežu niželigaša iz Mitrovice.

Četvorostruki strelac za srpskog prvaka bio je Veljko Simić. Dvadesetčvorogodišnji veznjak je već u 3. minutu doveo svoj tim u prednost, a isti igrač je četvrt časa kasnije duplirao vođstvo za 2:0.

Do kraja prvog poluvremena više nije bilo golova, a Simić se u 49. minutu upisao i treći put u strelce. Samo minut kasnije Radživ van La Para je postigao prvenac u dresu beogradskog kluba za 4:0, dok je Aleksa Vukanović u 54. povisio na 5:0.

Crveno-beli su nastavili u istom ritmu, a odlično izdanje Simić je obeležio još jednim pogotokom za 6:0.

Sedmi pogodaz za ekipu Vladana Milojevića upisao je Miloš Vulić iz slobodnog udarca u 78. minutu, a goleadu je okončao Tomane osam minuta kasnije.

Partizan je u sredu obezbedio mesto među 16 najboljih klubova u Kupu Srbije.