LŠ: Bajern furiozan u Londonu, četiri gola Gnabrija

Fudbal 01. okt 201922:57 > 22:59
Julian Finney/Getty Images

Fudbaleri Bajerna deklasirali su Totenhem usred Londona, gde su slavili rezultatom 7:2 u okviru drugog kola Lige šampiona. Junak trijumfa Bavaraca bio je Serž Gnabri, koji je postigao četiri pogotka.

Izabranici Nika Kovača su utakmicu praktično rešili do isteka sat vremena igre, ali su svoj trijumf učinili toliko ubedljivim u samom finišu postigavši tri gola za pet minuta.

Totenhem je poveo u 12. minutu preko Hon-Mina Sona, ali je odgovor gostiju pred 60.000 navijača usledio samo tri minuta kasnije, kada je strelac bio Jozua Kimih. Preokret Bajernu je u finišu prvog poluvremena doneo Robert Levandovski, na asistenciju Gnabrija, koji je započeo svoj šou u osmom minutu drugog poluvremena.

Nemački fudbaler je tada postigao dva gola za tri minuta za vođstvo 4:1, da bi nadu londonskom klubu dao Hari Kejn u 61. minutu iz penala. U 83. minutu je Gnabri postigao svoj treći pogodak, četvrti pet minuta kasnije, ali je između tih golova Levandovski ponovo bio strelac.

Hrvatski fudbaler Ivan Perišić igrao je za Bajern od 71. minuta, kada je ušao u igru umesto Kingslija Komana.

Bajern sada na čelu grupe B ima šest bodova, prati ga Crvena zvezda sa tri, dok Bajern i Olimpijakos imaju po bod.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

#related-news_0

Veče je obeležio i trijumf Pari Sen Žermena na gostovanju Galatasaraju rezultatom 1:0, pošto je Mauro Ikardi postigao svoj prvi pogodak u dresu ‚Svetaca‘. Ikardi je u redove Parižana stigao na pozajmicu iz Intera tokom leta, a junak trijumfa u Istanbulu postao je golom u 52. minutu, posle asistencije Pabla Sarabije.

U drugom meču grupe A, Briž i Real su igrali 2:2, pa je šampion Francuske usamljen na čelu tabele sa šest bodova. Belgijski predstavnik ima dva boda, dok su Galatasaraj i Real osvojili po bod do sada.

Pier Marco Tacca/Getty Images

U grupi D relativno sigurne trijumfe ostvarili su Juventus i Atletiko. ‚Stara dama‘ je na svom terenu bila bolja od Bajera rezultatom 3:0. Gonsalo Iguain je doveo torinski klub u vođstvo u 17. minutu, a na drugi gol se čekalo do isteka sat vremena igre, kada je mrežu gostiju iz Leverkuzena zatresao Filipo Bernadeski. Konačan rezultat je dva minuta pre kraja regularnog dela utakmice postavio Kristijano Ronaldo.

Bosanskohercegovački fudbaler Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta za ‚Staru damu‘.

Atletiko je slavio na gostovanju Lokomotivi u Moskvi sa 2:0, a golove je postigao u razmaku od deset minuta. Žoao Feliks je bio zaslužan za početno vođstvo gostiju u 48. minutu, a trijumf ‚Jorgandžija‘ potvrdio je Tomas Parti.

Slovenački golman Jan Oblak bio tokom celog meča među stativama Madriđana, dok je Crnogorac Stefan Savić ostao na klupi. Na drugoj strani, Hrvat Vedran Ćorluka je odigrao 90 minuta, dok Luka Đorđević nije ušao u igru.

Posle takvog raspleta, Juventus i Atletiko imaju po četiri boda, Lokomotiva je treća sa tri, dok je Bajer bez bodova.