Sančez junak: Arsenal posle produžetaka u finalu FA kupa

Fudbal 18. apr. 201520:53 > 20:55
Izvor: Mike Hewitt/Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala braniće trofej FA kupa 30. maja na "Vembliju". "Tobdžije" su večeras na istom mestu pobedile Reding posle produžetaka - 2:1 (1:1, 1:0), a junak je bio dvostruki strelac Aleksis Sančez.

Arsenal je terensku inicijativu protiv 19. plasiranog tima Čempionšipa krunisao posle sjajne akcije Mesuta Ozila i Sančeza. Nemački reprezentativac je u 39. minutu u srcu šesnaesterca pronašao svog napadača, koji je „lažnjakom“ iz igre izbacio jednog defanzivca Redinga i potom rutinski poslao loptu iza leđa golmana Federićija.

Reding je do izjednačenja došao u 54. minutu. Strelac Geret Mekkliri na asistenciju Pavela Pogrebnjaka. Čuvar mreže „tobdžija“ Vojcek Čšesni je bio na lopti, ali nije uspeo da je iskontroliše i ona je prešla preko gol crte. Do kraja regularnog dela meča „tobdžije“ su imale nekoliko solidnih prilika, međutim, ušlo se u produžetke.

A onda je ponovo na scenu stupio Aleksis Sančez. U 105. minutu je savladao Frederićija, koji je do tada sve branio, međutim, ovaj put lopta mu je prošla kroz noge za konačnih 2:1.

U drugom polufinalnom paru FA kupa u nedelju od 16 časova na „Vembliju“ se sastaju Aston Vila i Liverpul, uz prenos na SK3.