Zvaničan stav Komisije: Zvezda oštećena u derbiju

Fudbal 27. sep 201910:13 > 10:16
Printscreen

Sudijska komisija Fudbalskog saveza Srbije iznela je zvaničan stav da je Crvena zvezda oštećena u 161. večitom derbiju protiv Partizana prethodnog vikenda, pošto joj sudija Srđan Jovanović nije priznao gol.

Sve se dogodilo u 69. minutu utakmice u Humskoj, pri rezultatu 0:0. Tad je Jovanović duel Žandera i Stojkovića u petercu Partizana okarakterisao kao prekršaj nad golmanom crno-belih, pa gol Milunovića koji je usledio u nastavku akcije nije priznat.

Komisija u sastavu Milan Karadžić, Boško Jovanetić, Majo Vujović i Igor Radojičić smatra da je mladi delilac pravde pogrešio u toj situaciji, ali da je za suđenje u ostatku meča zaslužio pozitivnu ocenu, javlja Sportski žurnal.

Večiti derbi je na kraju završen trijumfom Partizana od 2:0, čime se tim Sava Miloševića približio najvećem rivalu na samo bod zaostatka.

Šta je o spornoj situaciji rekao golman crno-belih Vladimir Stojković pročitajte na OVOM LINKU.