Hladan tuš za šampiona: Norič pobedio Mančester siti

Fudbal 14. sep 201919:45 > 19:46
George Wood/Getty Images

Fudbaleri Noriča priredili su svojim navijačima lepo iznenađenje i na Kerou roudu savladali šampiona Engleske Mančester siti.

Fudbaleri Noriča upisali su veliku pobedu u duelu petog kola Premijer lige i rezultatom 3:2 savladali šampiona Premijer lige Mančester siti.

Noriču je ovo drugi trijumf u novoj sezoni dok Siti beleži prvi poraz. Liverpul je sada na prvom mestu na tabeli na pet bodova prednosti u odnosu na Građane.

Nije imao Norič mnogo prilika u prvih 18. minta, ali tada je na scenu stupio Keni Meklin koji pogađa za vođstvo domaćih.

Samo deset minuta kasnije Norič je imao dva gola prednosti protiv šampiona Premijer lige. Asistirao je Temu Puki, a strelac je bio Tod Kantvel.

Bernardo Silva je u 45. minutu odlično proigrao Serhija Aguera koji sedmim golom u sezoni smanjuje zaostatak Građana na 2:1 pred sam odlazak a odmor.

Samo tri minuta igre u drugom poluvremenu bilo je potrebno Pukiju da uđe u šansu, ali je bio neprecizan. Ipak, greška Otamendija u dodavanju na ivici šesnaesterca skupo je plaćena.

Puki je dobio loptu i poslao je u mrežu za 3:1 za Kanarince.

Gvardiola je na nova dva gola prednosti reagovao dvostrukom iznenom. Ušli su u igru Kevin de Brujne i Gabrijel Žesus, a iz igre su izašli Ilkaj Gunogan i David Silva.

Ušao je uskoro u igru i Rijad Marez, ali sem nekoliko dobrih prilika ove ofanzivne izmene Sitiju nisu ništa donele i rezultat se nije menjao sve do 88. minuta kada je za 3:2 pogodio Rodri.

Mogao je Aguero da postigne gol za izjednačenje u nadonkadi vremena, ali Krul je bio koncentrisan i siguran.