Zvezdi dva penala u finišu za pobedu, Inđija oštećena

Fudbal 14. sep. 201919:57 > 20:00
Izvor: FK Crvena zvezda

Crvena zvezda sa dva penala savladala je Inđiju 2:1. Kod prvog penala koji je Crvena zvezda dobila u 88. minutu jasno je bilo da je faul bio van kaznenog prostora.

U prvom subotnjem meču osmog kola Superlige Srbije Crvena zvezda je ugostila novajliju u ligi Inđiju. Gosti su vodili do 88. minuta kada su za Crvenu zvezdu dosuđena dva penala, prvi dosta sumnjiv, a drugi nakon greške golamna gostiju. Pavkov je pogodio dva puta za konačnih 2:1.

Crvenoj zvezdi je šesta pobeda šestom odigranom meču dok je Inđija zabeležila treći vezani poraz.

Prvi gol na ovom meču viđen je u 35. minutu kada je precizan bio Branislav Tomić kome je ovo drugi gol u sezoni. Tomiću se lopta odbila na nekih 30 metara od gola, a on je snažno šutirao. Borjan je bio zaklonjen i nije mogao da reaguje.

Imala je Crvena zvezda više prilika da bar izjednači, ali je Preković apsolutno briljirao na golu gostiju.

Inđija je mogla do 2:0 u 61. minutu kada je Ilić bio u odličnoj šasi. Njegova lopta se nakon šuta odbila do Tomića, ali ni on nije uspeo da još jednom savlada Borjana.

U 87. minutu sudija Stojiljković je pokazao na belu tačku iako je bilo prilično očigledno da je prekršaj napravljen van kaznenog prostora. Pavkov je bio siguran sa penala za 1:1.

Nisu se strasti ni smirile, Pavkov je dobio još jednu šansu sa bele tačke. U prvom minutu nadoknade Pavkov je penal pretvorio u gol za 2:1.

Ovoga puta je golman Preković napravio grešku i doveo sebe u situaciju da ponovo breni penal. Želeo je da glavom primiri loptu i nakon što je to loše uradio lopta se odbila do Garsije koga je golman gostiju oborio u kaznenom prostoru.