Švajcarska ubedljiva, Rumuniju držali Puškaš i Hadži

Fudbal 08. sep 201919:57 > 20:00
Alexander Hassenstein, Getty Images Sport

U tri meča kvalifikacija za EURO 2020 koja su odigrana u nedelju u terminu od 18 časova pobede su upisale Švajcarska i Rumunija. Duel Gruzije i Danske završen je bez golova.

Fudbalska reprezentacija Švajcarske upisala je drugu pobedu u Grupi D ubedljivo savladavši Gibraltar 4:0. Gibraltaru je ovo peti poraz. Švajcarska sada ima osam bodova, kao i Danska koja je odigrala pet mečeva, dok je prvoplasirana Republika Irska iz pet mečeva upisala 11 bodova.

Goleadu u Sionu otvorio je Denis Zakarija na asistenciju Granita Džake u 37. minutu. Džaka je odlično pronašao Zakariju nakon kornera.

U finišu prvog poluvremena Švajcarci su postigli još dva gola, a u strelce su se upisali Admir Mehmedi i Rikardo Rodrigez.

Konačan rezultat postavljen je nakon gola napadača zagrebačkog Dinama Marija Gavranovića u 87. minutu. Gavranović je u igru ušao u 55. minutu i na najbolji način opravdao poverenje selektora Vladimira Petkovića.

Švajcarska sledeći meč igra protiv Danske, 12. oktobra.

Gruzija i Danska su u okviru iste grupe odigrale meč bez golova. Danci su imali nekoliko prilika u ovom meču dok Gruzini nisu uputili nijedan šut u okvir gola rivala. Danska je nakon pet mečeva bez poraza i ima devet bodova, a Gruzija ima tri poraza, pobedu i remi.

U Grupi F, Rumunija je slavila protiv Malte za treći trijumf u šest mečeva. Malti je ovo peti poraz.

Jedini gol na meču postigao je Georgi Puškaš na asistenciju Janisa Hadžija. Uigran tandem još iz mlade reprezentacije sa nedavno završenog Evropskog prvenstva za mlade.

Mečeve kvalifikacija za EURO 2020 pratite samo na kanalima Sport Kluba.