Uspela proba za Češku, Crna Gora bolja od Mađarske

Fudbal 05. sep 201922:45 > 22:46
FSCG

Izabranici Faruka Hadžibegića, fudbaleri Crne Gore, napravili su dobru uvertiru za duel sa Češkom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koji je na programu 10. septembra. Crna Gora je u Podgorici pobedila Mađarsku sa 2:1.

Crna Gora je katastrofalno počela meč protiv Mađarske, pa je posle dvadesetak minuta igre mogla da bude izuzetno zadovoljna što je na semaforu pisalo samo 1:0 za goste. Mađarska je povela već u trećem minutu. Posle sjajne akcije napadačke formacije, odbrana Crne Gore je zajedno sa golmanom Milanom Mijatovićem potpisala kapitulaciju. Strelac je na asistenciju Davida Holmana bio Filip Holender.

Samo par minuta kasnije, Holender je fenomenalno izveo slobodan udarac, Mijatović je već bio savladan, ali ga je kao i ostale igrače Crne Gore spasila prečka. Mađari su nastavili sa potpunom dominacijom, pa je neuhvatljivi Holender imao još jednu sjajnu priliku, ali je njegov udarac iz odlične pozicije uspeo da neutrališe Milan Mijatović.

Tek sredinom prvog poluvremena, fudbaleri Crne Gore su uspeli da se probude. Posle sjajne razmene pasova, po desnoj strani je pobegao Adam Marušić, izašao je sam ispred golmana Deneša Dibuša, ali je Dibuš dobio duel jedan na jedan.

Nedugo zatim, Mađarska je kažnjena za promašaje sa početka meča. Fatos Bećiraj je odlično primio loptu na levoj strani, prosledio je do Vukana Savićevića, zatim je usledila asistencija petom do Nebojše Kosovića koji je preciznim udarcem postigao jako lep gol. Rezultatom 1:1, završeno je prvo poluvreme.

Mađarska je prva pripretila u drugom delu meča. Rezervista Ištvan Kovač je izašao sam ispred golmana Danijela Petkovića koji je na golu zamenio Milana Mijatovića. Petković je pokazao da je u dobroj formi jer je panterskom intervencijom uspeo da sačuva mrežu. Danijel Petković je odlično intervenisao i sredinom drugog poluvremena, kada je uspeo da zaustavi jako opasan pokušaj Balaša Džudšaka.
Crna Gora je povela u 75. minutu. Adam Lang je srušio Stefana Mugošu, a sudija Makerovski iz Makedonije opravdano pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo upravo Mugoša koji je ove sezone postigao 10 golova u dresu Inčona iz Južne Koreje. Potvrdio je da se nalazi u golgeterskom ritmu – 2:1.

Do kraja meča, mreže su mirovale. Crna Gora je uz veoma lepu podršku sa tribina ostvarila pobedu i sada čeka duel sa Češkom u kvalifikacijama za EURO 2020 u kojem se pobeda nameće kao imperativ, ako fudbaleri Crne Gore žele, a žele da nastave borbu za plasman na Evropsko prvenstvo.

Selektor Faruk Hadžibegić je u debiju na klupi reprezentacije Crne Gore na teren poslao sledeće fudbalere: Mijatovića, Marušića, Simića, Tomaševića, Radunovića, Vukčevića, Hakšabanovića, Savićevića, Kosovića, Boljevića, Bećiraja. U nastavku meča igrali su još Petković, Mugoša, Hočko, Lagator, Jovović, Branislav Janković.