Makedonci remizirali u Izraelu

Fudbal 05. sep 201922:37 > 22:44
Valerio Pennicino/Getty Images

Izrael i Severna Makedonija su remizirali 1:1 u utakmici grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a najveće uzbuđenje desilo se pred golom Makedonaca kada su Iraelci postigli gol, ali on nije priznat. Dabur je bio strelac, a gol je verovatno trebalo da bude priznat. Severna Makedonija je inače između 25. i 31. mintua imala tri šanse ali ih nije iskoristila.

U drugom poluvremnu je Izrael poveo posle 10 minuta igre. Solomon je centrirao sa desne strane, a kako je loptu zakačio Ristevski ona je stigla tačno na nogu Zahavija koji je doneo vođstvo domaćoj ekipi. Ni deset minuta nije prošlo, a Severna Makedonija je izjednačila. Strelac je bio Arijan Ademi. Njemu je centrirao Alioski iz slobodnog udarca sa desne strane, a Ademi je glavom savaladao golmana Marsijana.

U 93. minutu Makedonija je imala veliku šansu da pobedi kada je Pandev dodao loptu Elmasu koji nije hteo da šutira već da asistira.