Željo u spektakularnom derbiju petardom častio Sarajevo

Fudbal 31. avg 201922:17 > 22:23
N1

Fudbaleri Željezničara savladali su na stadionu Grbavica ekipu Sarajeva u sedmom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Rezultat je bio 5:2.

Sedmo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donelo nam je derbi Željezničara i Sarajeva u kome je uz ubedljivih 5:2 slavio domaćin nakon čega je izbio na prvo mesto na tabeli.

Gosti s Koševa sjajno su otvorili meč. Nije ni minut prošao od prvog sudijskog zvižduka kada je postignut jedan od najbržih golova na sarajevskim derbijima, a strelac je Anel Hebibović.

Samo šest minuta se čekalo na izjednačenje. Strelac pogotka bio Sulejman Krpić.

Usporio se tempo nakon dva brza gola, ali viđeno je nekoliko dobrih prilika na obe strane pre nego što je Krpić u 37. minutu pogodio za preokret i vođstvo domaćih.

U želji da dođe do još jednog gola, domaćin je iz greške dobio upravo suprotno kada je autogolom Enes Sipović doneo Sarajevu izjednačenje.

Nakon tačno sat vremena igre Petar Bojo donosi novo vođstvo domaćima nakon čega gosti kreću u ozbiljnije napade što se jasno videlo na terenu. Ali, bolja igra nije Sarajevu donela korist. Željezničar je do 4:2 došao u 77. minutu preko Damira Sadikovića, a u nadoknadi vremena konačan rezultat postavio je u nadoknadi vremena Mehmed Alispahić.