LE: Škendija eliminisana uz tri crvena, Suduva 10:0

Fudbal 30. jul 201919:52 > 19:56
Mike Hewitt Getty Images Sport

Fudbaleri Škendije eliminisani su u drugom kolu kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope nakon što su u revanšu u Luksemburgu igrali nerešeno sa Dudelanžom 1:1.

Prva utakmica u Tetovu završena je trijumfom gostiju 2:1. Prvak Makedonije prethodno je eliminisan na startu kvalifikacija za Ligu šampiona od estonskoe ekipe Kalju.

Lukemburžanima je prednost i praktično obezbeđen plasman u treći krug kvalifikacija obezbedio Rikardo Delgado golom u 78. minutu, a gosti su u nadoknadi vremena preko Besarta Ibraimija izjednačili, ali više nije bilo vremena za promenu rezultata.

U izrazito otvorenoj utakmici oba tima propustila su još nekoliko odličnih šansi, a nakon što su primili gol gosti su u 85. minutu ostali i sa igračem manje zbog isključenja Visara Musliua. Posle izjednačenja u svlačionicu su pre vremena morali i Valmir Nafiu i strelac gola za Škendiju.

Dudelanž će se u sledećoj rundi kvalifikacija sastati sa poraženim iz duela Seltik – Kalju (prvi duel 5:0).

Plasman u treće kolo obezbedio je jermenski Ararat koji je posle trijumfa na svom terenu 2:0 slavio i na gostovanju Linkolnu na Gibraltaru 2:1, Suduva je ukupnim rezultatom 10:0 (dva puta po 5:0) bila bolja od ekipe Tre Pene iz San Marina, uz tri gola Mihreta Topčagića.

Slovan iz Bratislave izbacio Feronikeli iz Glogovca. Gosti iz Bratislave su u revanšu u Prištini pobedili 2:0, a u timu ponovo nisu bili srpski internacionalci Dejan Dražić i Aleksandar Čavrić, dok je u Slovačkoj bilo 2:1.