Kejn: Rekoh sebi – zašto da ne pokušam?

Fudbal 21. jul 201921:33 > 21:35
Thananuwat Srirasant/Getty Images

Fudbaler Totenhema Hari Kejn rekao je da mu je gol koji je postigao za trijumf nad Juventusom na Međunarodnom kupu šampiona u Singapuru jedan od najboljih u karijeri.

Kejn je mrežu ‚Stare dame‘ zatresao u nadoknadi vremena sa pola terena i na taj način doneo pobedu Spursima rezultatom 3:2. Prethodno je Lukas Mura oteo loptu fudbalerima Juventusa, proigrao Kejna, koji je nadmudrio golmana torinskog kluba Vojčeka Ščensnog.

Povezano

To je verovatno jedan od mojih najboljih golova. U određenim delovima utakmice sam video da je golman izašao napred i pomislio sam da ako budem dobio priliku da šutiram, to ću i učiniti, a srećom lopta je ušla. Pošto je u pitanju bila prijateljska utakmica, sam gol ne znači toliko, ali što se tiče samog udarca, sve je bilo na mestu“, rekao je Kejn,Da budem iskren, bila je prilika kada je Đanluiđi Bufon izašao napred u prvom poluvremenu i polovina igrača na klupi je Sonu poručila da šutira sa naše polovine, tako da mi je to bilo u glavi. Bio je poslednji minut utakmice, veliki broj defanzivaca je bio tu, ali je Lukas odradio odličan posao da vrati loptu, a onda sam rekao sebi: ‚Zašto ne bih pokušao‘. Čim sam udario loptu znao sam da imam šansu“.

Svoje oduševljenje Kejnovim golom nije krio ni menadžer londonskog kluba Maurisio Poketino.

Bio je to sjajan gol, neverovatan za Harija. Dobro je što je otvorio pripreme pogotkom“, istakao je Poketino.

Naredna utakmica na Međunarodnom kupu šampiona fudbalere Totenhema čeka u četvrtak, kada se sastaju sa Mančester Junajtedom.