Zvezda sigurna, slavili i Vojvodina i Čukarički

Fudbal 20. jul 201921:51 > 21:57
FK Crvena zvezda

Crvena zvezda pobedom je krenula u odbranu titule. U okviru prvog kola pobede su u subotu upisali i Čukarički, Vojvodina i Mladost.

Fudbaleri Crvene zvezde novu sezonu otvorili su na svom terenu i upisali prva tri boda nakon pobede protiv Javora 2:0.

Sve je u ovom duelu bilo rešeno u prvom poluvremenu. Crvena zvezda je povela sjajnim golom Branka Jovičića u 28. minutu.

U 45. je bilo 2:0. Nakon što je Deriću pokazan drugi žuti karton, El Fardu Ben je bio precizan sa bele tačke.

Čukarički je nakon dobrih nastupa u Evropi i sezonu u Superligi otvorio pobedom.

Duel Čukaričkog i Napretka rešen je golom Luke Stojanovića u 42. minutu. Brđani su meč završili sa igračem manje jer je asistent za gol Marko Docić dobio direktan crveni karton u 77. minutu.

Pobedu je zabeležila i Vojvodina koja je u Novom Sadu bila bolja od Mačve 3:1.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu da bi onda u razmaku manjem od minut Bojan Matić postigao dva gola (50. i 51. minut) i doneo Vojvodini prednost.

Dozu neizvesnosti u duel uneo je gol Aleksandra Stevanovića u 79. minutu za 2:1, ali do kraja promene rezultata nije bilo.

Miodrag Gemović je u trećem minutu nadoknade dodao još jedan gol na konto Novosađana za konačnih 3:1.

U Lučanima je Mladost savladala Radnik nakon preokreta i slavila 2:1.

Poveo je Radnik u 16. minutu golom Zorana Danoskog, a Mladost do boda dolazi sa bele tačke. Siguran je bio Predrag Pavlović.

Do potpunog preokreta ekipa iz Lučana došla je u 88. minutu kada je gol postigao Vladimir Radivojević.

Tabelu možete pogledati ovde, a raspored odigravanja mečeva pogledajte na ovom linku.