Aleksis odlučujućim penalom poslao Kolumbijce kući

Fudbal 29. jun 201908:30 > 08:40
Buda Mendes/Getty Images

Čile se plasirao u polufinale Kopa Amerika izbacivši Kolumbiju na penale 5:4. Odlučujući penal je postigao napadač Mančester Junajteda Aleksis Sančez, a inače za 90 minuta fudbala nije bilo golova.

Prvo uzbuđenje na duelu Čilea i Kolumbije desilo se u 17. minutu kada je fudbaler Čilea Aranguiz postigao gol. Ipak posle konsultacije sa video asistentom sudija je poništio ovaj pogodak zbog ofsajda. Do velikog odmora nije bilo većih iznenađenja, a Kolumbijci su imali jedini tada šut u okvir gola.

U drugom poluvremenu je opet jedino uzbuđenje na terenu nastalo zbog upotrebe VAR, a opet je poništen gol čileanaca zbog igranja rukom.

Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih prilika, pa je sledilo izvođenje jedanaesteraca. Za Kolumbiju su u prve četiri serije bili precizni Hames Rodriges, Kardona, Kvardado i Mina, a za Čile Vidal, Vargas, Puldar i Aranguiz. Zatim penal nije realizovao Vilijam Tesilio i to je dalo priliku Aleksisu da pošalje svoju reprezentaciju u polufinale. Sančez je pogodio i Čile će u narednom meču igrati protiv Urugvaja ili Perua.

Poslednji četvrtfinalni meč Kopa Amerika je na programu u subotu od 21 čas.