JSL: Saša ilić za plus pet!

Fudbal 04. apr 201519:53 > 19:55
Getty Images Sport, Marco Luzzani

Kapiten Partizana vodio crno - bele do pobede protiv Radničkog iz Kragujevca

Fudbaleri Partizana uspeli su da iskoriste kiks Crvene zvezde id a steknu pet bodova prednosti u odnosu na večitog rivala. Novi trener crno-belih Milinković debitovao je pobedom, a za tri osvojena boda mora da se zahvali kapitenu Saši Iliću koji je odigrao kao u najboljim danima. Prvo je asistirao Baboviću sa 1:0, a zatim je postigao gol za pokazalo se konačnih 2:1.

Početak meča obeležili su fudbaleri Radničkog iz Kragujevca koji sun a interesantan način odlučili da pokažu bunt zbog teške finansijske situacije i nebrige. Posedali sun a teren in a taj način pokušali da skrenu pažnju na svoje probleme. Posle toga momci iz Šumadije su odlučili da igraju i radili su to veoma dobro tokom prvog poluvremena. Navijači su verovatno očekivali da crno – beli zaigraju daleko bolje sa novim trenerom Milinkovićem, da od starta krenu silovito ka golu rivala kako bi materijalizovali veliki kiks Crvene zvezde, koja je poražena u Novom Pazaru. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 0:0, a ako je za utehu navijačima Partizana crno – beli su imali devet kornera a gosti iz Kragujevca ni jedan. Što se prilika za gol tiče, najbolju je propustio mladi Šaponjić.

FK Partizan

Otpor borbenih igrača Radničkog slomljen je u 64. minutu. Posle lepe asistencije Saše Ilića strelac je bio Babović – 1:0. Samo šest minuta kasnije momci iz Kragujevca su izjednačili. Posle kornera sa desne strana najbolje se snašao Rosić – 1:1. Navijači Partizana mogli su da odahnu posle samo 120 sekundi igre, a novi gol za crno-bele postigao je Saša Ilić, najbolji akter ovog duela.

REZULTATI 21. KOLA: Spartak – Vojvodina 0:1 (Ivanić 49), Borac – Mladost 0:0, Donji Srem – Čukarički 1:2 (Spalević 7 – Srnić 18, Stoiljković 73), Voždovac – OFK Beograd 0:2 (Janković 5, Dražić 58), Napredak – Jagodina 0:1 (Živanović 63), Novi Pazar – Crvena zvezda 2:1 (Pavlović 14, Jevtović 70 – Cvetković 16), Rad – Radnički (Niš) 1:0 (Nenadović 62), Partizan – Radnički 1923 1:0 (Babović 64, Ilić 72 – Rosić 70)

TABELA: Partizan 50, Crvena zvezda 45, Čukarički 40, Vojvodina 37, Novi Pazar 33, OFK Beograd 32, Rad 31, Novi Pazar 30, Jagodina 30, Mladost 26, Spartak 24, Borac 20, Napredak 20, Donji Srem 20, Radnički Niš 19, Voždovac 18, Radnički 1923 14.