Vilotić nastavio trijumfalni niz

Fudbal 04. apr 201514:14 > 14:16
EPA

Fudbaleri Jang Bojsa pobedili su Vaduc na strani sa 1:0 u 26. kolu švajcarskog prvenstva, a još jednu sjajnu partiju prikazao je Milan Vilotić.

Tim iz Berna je 15. pobedom ove sezone zadržao šanse u borbi za titulu, pošto ima četiri boda manje od vodećeg Bazela, koji ima utakmicu manje. To je 13. uzastopna utakmica u kojoj Jang Bojs nije izgubio, upravo koliko je odigrano od povratka bivšeg štopera Crvene zvezde u tim posle operacije, a poslednji poraz u prvenstvu doživeli su na svom terenu upravo od Vaduca sa 1:0 početkom novembra prošle godine.

Vilotić i njegovi saigrači su trijumfom nad osmoplasiranim timom lige ujedno napravili i veliki korak ka plasmanu u Ligu šampiona naredne sezone, pošto su zadržali solidnu prednost u odnosu na Cirih. Jang Bojs sada ima deset bodova više od Ciriha, koji u subotu dočekuje Lucern.

Junak pobede Jang Bojsa u Vaducu bio je Giljom Oro, koji je postigao jedini pogodak na utakmici u 30. minutu. Domaći tim je, inače, od 68. minuta bio sa igračem manje na terenu, pošto je Dijego Čikone dobio drugu javnu opomenu.

Vilotić je kao i na većini utakmica na kojima je igrao ove sezone sjajno komandovao odbranom Jang Bojsa i postarao se da ponovo mreža golmana Ivona Mvoga ostane prazna.

Fudbaleri Jang Bojsa u narednom kolu, 11. aprila, gostuju Sankt Galenu.