Čempionšip: Jokanoviću bod s igračem manje

Fudbal 03. apr. 201522:48 > 22:49
Izvor: Getty images by Charlie Crowhurst

Fudbaler Derbi kauntija i Votforda odigrali su nerešeno 2:2 u utakmici 40. kola engleskog Čempionšipa.

Domaćin je propustio veliku priliku da se u potpunosti uključi u borbu za mesto u Premijer ligi, pošto je početkom drugog poluvremena imao 2:1 i igrača više na terenu.

Votford, koji sa klupe vodi Slaviša Jokanović, poveo je golom Mateja Vidre u 23. minutu i imao je potpunu kontrolu nad utakmicom. U 45. minutu Marko Mota je skrivio penal i dobio crveni karton, a najtrožu kaznu je u gol pretvorio Daren Bent.

Kada je Tomas Ins doneo potpuni preokret u 57. minutu utakmice delovalo je da je pobednik poznat i da će Derbi do kraja postići još neki gol, ali Votford se nije predao. 15 minuta pre kraja Odion Igalo doneo je vredan bod gostima.

Votford sada deli treće mesto na tabeli sa Noričom sa 73 boda, dva manje od lidera Midlzbora, dok je Derbi sedmi sa 68 bodova. Samo dve prvoplasirane ekipe idu direktno u Premijer ligu, a to su u ovom trenutku Midlzbro sa 75 i Burnemut sa 74 boda.

U petak je odigrano još sedam mečeva 40. kola, a profitirao je Midlzbro koji je savladao Vigan sa 1:0 golom Bamforda u 20. minutu.

U drugom derbiju večeri Ipsvič i Burnemut su podelili bodove. Domaćin je poveo golom Sirsa u 6. minutu, a bod gostima doneo je Kenvajn Džons osam minuta pre kraja.