Slepi miševi prigrlili trofej Kupa kralja

Fudbal 25. maj 201922:50 > 22:53
Izvor: David Ramos, Getty Images Sport

Fudbaleri Valensije osvojili su Kup kralja savladavši u finalu favorizovanu Barselonu.

Fudbaleri Valensije osvajači su Kupa kralja. Valensija je u finalu bila bolja od Barselone i slavila sa 2:1.

Nakon pola sata igre Slepi miševi su vodili sa 2:0.

Prvi gol na meču postigao je Kevin Gameiro u 21. minutu, a već 12 minuta kasnije bilo je 2:0. Ovoga puta je strelac bio Rodrigo.

Napadi su se Barseloni isplatili tek u 73. minutu kada je Lionel Mesi uspeo da pogodi za 2:1, ali dalje od toga Katalonci nisu uspeli da stignu.

Valensija je imala još nekoliko dobrih prilika tokom meča, a sve dobre situiacije ispred gola Valensija kreirao je i imao Mesi sem jedne kada se pred golom našao Pike.

Valensija je poslednji put Kup kralja osvojila u sezoni 2007/08. kada je polufinalu eliminisala Barselonu i nakon toga u finalu bila bolja od Hetafea.