Redsi preživeli Njukasl! Pritisak na Sitiju

Fudbal 04. maj 201922:42 > 22:43
Bryn Lennon/Getty Images

Fudbaleri Liverpula pobedili su Njukasl na gostovanju u uzbudljivom meču 37. kola Premijer lige rezultatom 3:2 i time sačuvali nadu da mogu do titule.

Klub sa Enfilda je dvaput vodio, golovima Van Dajka i Salaha, ali su Svrake u oba navrata uspevale da anuliraju zaostatak preko Atsua i Rondona.

Na kraju je Divok Origi u 86. minutu doneo veliku pobedu gostima, koji su barem do ponedeljka i utakmice glavnog rivala Mančester Sitija i Lestera lideri sa 94 boda, dva više od drugoplasiranih Građana. Njukasl je na 14. poziciji sa 42 poena.

Redsi su dobro otvorili duel na Sent Džejms parku i u 13. minutu poveli preko Van Dajka. Visoki štoper je sjajno skočio na centaršut Aleksandera-Arnolda iz kornera i sa sedam metara zatresao mrežu.

Nije dugo trajala radost gostiju, pošto je Atsu u 20. poravnao na 1:1. Bila je to akcija Njukasla po desnoj strani i centaršut na drugi deo terena odakle je Riči oštrom loptom proigrao Rondona na petercu, ali je njegov udarac na gol liniji zaustavio Arnold rukom. Sudija je pustio prednost, pošto se lopta odbila do Atsua koji je pogodio gol.

Samo osam minuta kasnije ponovo se zatresla mreža domaćih. Arnold je fantastično centrirao na penal, gde se našao Salah i desnom nogom pogodio dalji ugao.

Do poluvremena su oba tima imala šansu. Njukasl je pogodio prečku, a udarac Manea na drugoj strani u situaciji jedan na jedan odbranio je Dubravka.

Na novu promenu rezultata čekalo se do 54. minuta, kad je Rondon natrčao na odbijenu loptu u šesnaestercu i zakucao je u mrežu.

Ubrzo su nastali novi problemi za Crvene, Mohamed Salah je u 73. minutu na nosilima napustio teren posle sudara sa Dubravkom, a umesto njega u igru je ušao Origi, koji je, ispostavilo se, bio pravi džoker Jirgena Klopa.

Upravo je belgijski napadač doneo veliki trijumf klubu sa Enfilda, pošto je u 86. minutu odlično skočio na centaršut Đerdana šaćirija i uz pomoć defanzivca domaćih Lasela postavio konačan rezultat.

Liverpul u poslednjem kolu dočekuje Vulverhempton na svom terenu, a Njukasl gostuje Fulamu. Mančester Siti posle duela sa Liesterom čeka gostovanju Brajtonu.