Istorijska pobeda Bornmuta nad 'osakaćenim' Spursima

Fudbal 04. maj 201915:32 > 15:32
Izvor: Warren Little, Getty Images Sport

Fudbaleri Bornmuta prvi put u istoriji savladali su Totenhem u Premijer ligi. Ekipa Edija Hauija slavila je u meču 37. kola sa 1:0.

Spursi su meč završili sa devetoricom igrača, pa su pretrpeli treći poraz u nizu, peti u poslednjih šest utakmica u svim takmičenjima.

Totenhem je sa igračem manje ostao u 43. minutu, kada je Son dobio direktni crveni karton posle sukoba Vilsonom.

Vrlo brzo isključen je i drugi fudbaler londonskog kluba. Fojt je ušao u igru u drugom poluvremenu, a već tri minuta kasnije morao je da napusti teren. Mlađani fudbaler je pokušao da stigne loptu i grubo startovao nad Lermom.

Bio je ovo prvi meč od 2008. godine koji je Totenhem završio sa devetoricom igrača. Tada su Spursi igrali protiv Stouka, a isključeni su Bejl i Doson.

Izabranici Maurisija Poketina nisu imali nijedan šuta u gol protivnika u drugom poluvremenu. S druge strane, Bornmutu se isplatila upornost – Ake dao gol u sudijskoj nadoknadi.

Totenhem pred poslednje kolo ima 70 bodova. Ukoliko Čelsi bude bolji od Votforda, preuzeće treću poziciju na tabeči. Ako pobede ostvare i Arsenal i Junajted, poslednja runda će odlučivati o učesnicima Lige šampiona.