Nerešeno u Frankfurtu, Jović strelac

Fudbal 02. maj 201920:33 > 22:54
Getty Images/Matthias Hangst

Ajntraht i Čelsi odigrali su 1:1 u Frankfurtu u prvom meču polufinala Lige Evrope. Arsenal je na svom terenu pobedio Valensiju 3:1.

Ajntraht je poveo sjajnim golom Jovića u 23. minutu, ali od tada gosti su dominirali i potpuno zaslužili izjednačenje preko Pedra u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Imao je Čelsi sjajnu šansu u 60. minutu kada je David Luiz pogodio prečku, stoga domaćin ne treba da bude previše nezadovoljan konačnim rezultatom.

Na Emirejtsu Valensija je povela, ali su Lakazet sa dva gola i Obamejang u nadoknadi vremena potpuno preokrenuli i obezbedili Arsenalu lepih 3:1 pred revanš na Mestalji.

Revanš mečevi igraju se narednog četvrtka na Stamford Bridžu i Mestalji.

Tok mečeva

Prvi gol postignut je na Emirejtsu. Valensija je golom Dijakabija povela 1:0 od 11. minuta i tako došla do vrednog gola u gostima.

Ipak, nisu se gosti puno radovali, pošto je samo osam minuta kasnije Arsenal izjednačio, posle akcije dvojice napadača Pjera Emerika Obamejanga i Lakazeta. Francuz je strelac.

Frankfurt je eksplodirao. Srpska kombinacija ponovo je proradila. U 23. minutu Filip Kostić odlično je centrirao, a Luka Jović glavom u padu izuzetno precizno savladao Kepu i Ajntraht vodi 1:0. Ovim golom Jović se osamio na drugom mestu liste strelaca u takmičenju sa devet golova i ima samo gol manje od prvog strelca Olivijea Žirua.

Arsenal je preokrenuo posle samo 15 minuta od kada je primio gol. U 26. minutu drugi pogodak na meču postigao je Aleksander Lakazet, posle odličnog centaršuta Granita Džake.

Čelsi je uspeo rezultatski da se vrati u igru. Imali su Plavci nekoliko šansi, pre svih Ruben Loftus-Čik, ali je čast da bude strelac pripala Pedru, koji se u 45. minutu odlični snšao posle jednog kornera i zatresao mrežu za 1:1.

Na poluvremenu u Frankfurtu je 1:1, a u Londonu Arsenal vodi 2:1.

Ekipa Mauricija Sarija bolje je krenula u drugom poluvremenu. Imala je nekoliko opasnih napada, ali najbolju šansu imao je David Luiz, koji je iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Arsenal stiže do trećeg gola i opipljivije prednosti pred revanš. Strelac je Pjer Emerik Obamejang u nadoknadi vremena za 3:1.

Na kraju Arsenal pobeđuje Valensiju 3:1, dok je u Frankfurtu završeno 1:1.