Na korak do titule: Dva penala i pobeda Zvezde!

Fudbal 25. apr 201918:29 > 20:26
Miroslav Todorović/FK Partizan

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Partizan na stadionu Rajko Mitić u 160. Večitom derbiju rezultatom 2:1.

Crveno-beli su prvim trijumfom nad najvećim rivalom ove sezone napravili veliki korak ka odbrani titule u Superligi Srbije.

Na četiri kola do kraja lideri su sa 48 bodova, šest više od drugoplasiranog Radničkog. Ekipa Vladana Milojevića matematički može da osigura trofej već u sledećem kolu, a za to joj je potrebna pobeda nad Vojvodinom u Novom Sadu.

Crno-beli su, sa druge strane, pali na peto mesto sa 30 poena, jedan manje od Čukaričkog, a dva od lučanske Mladosti.

Utakmica na najvećem srpskom stadionu rešena je tek u drugom poluvremenu, pošto je u prvih 45 minuta viđena izuzetno loša predstava bez golova i konkretnih prilika na obe strane.

Taj period obeležila je ispresecana igra i čak 29 prekršaja (na kraju ukupno 58). Poređenja radi, duel Mančester Junajteda i Mančester Sitija od srede završen je sa ukupno 20 faulova…

Domaći sastav je u drugom delu bio konkretniji, a do vođstva je došao u 60. minutu, kad je precizan sa penala bio El Fardu Ben. Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj Slobodana Uroševića nad njim u situaciji kad je sa pet metara mogao da zatrese praznu mrežu.

Na 2:0 povisio je rezervista Aleksa Vukanović u 80, pošto je iskoristio centaršut Mirka Ivanića sa leve strane i sa desetak metara savladao Vladimira Stojkovića.

Konačan rezultat postavio je Rikardo Gomeš iz jedanaesterca u 89. minutu. Marko Marin je oborio Sašu Zdjelara u šesnaestercu, sudija pokazao na penal, a Gomeš snažnim udarcem po sredini postigao počasan gol za goste.

Nedugo posle tog gola, crno-beli su i poslednji put zapretili na utakmici, pokušao je Nemanja Nikolić sa distance, ali je Milan Borjan bio na mestu.

Pogledajte tabelu Superlige.

Tok duela iz Ljutice Bogdana pratite uživo uz NAŠ PORTAL.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Babić, Milunović, Rodić – Jovančić, Jovičić – Ben, Marin, Ivanić – Pavkov

Partizan (4-2-3-1): Stojković – N.R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Tošić, Pantić, Nikolić – Gomeš

1′ – Posle svega nekoliko sekundi utakmice Crvena zvezda je imala fantastčnu priliku, Filip Stojković je sa desne strane ušao u šesnaesterac šutirao snažno u bliži ugrao, ali je Vladimir Stojković dobro reagovao.

12′ – Od pokušaja Filipa Stojkovića nije bilo zanimljih situacija na terenu, a onda je Partizan prvi put zapretio. Danilo Pantić je ušao sa leve strane i šutirao, međutim, lopta je završila pored stative.

18′ – Veoma loša predstava i jednih i drugih u prvom polovini prvog poluvremena. Ispresecana igra i neorganizovani napadi obeležavaju uvodni period meča.

25′ – Umesto dobre igre dosadašnji tok večitog derbija obeležavaju prekršaji. Čak 20 faulova viđeno je u prvih 25 minuta. Poređenja radi, isti broj prekršaja viđen je za celu utakmicu između Mančester Junajteda i Mančester Sitija.

30′ – U istom ritmu igralo se i u nastavku. Jedina situacija vredna pomena bio je pokušaj Milana Pavkova glavom sa petnaestak metara.

36′ – Ponovo je Pavkov bio opasan po gol Stojkovića. Ben je centrirao, a stameni napadač iz polu-voleja u padu poslao loptu iznad prečke.

40′ – Zoran Tošić je dobro izgradio poziciju i šutirao sa 16 metara, ali se na putu ka golu isprečio Babić i izblokirao udarac.

45′ – Zvezda je poslednju priliku da dođe do vođstva imala pred poluvreme, iz slobodnog udarca sa 17 metara šutirao je Ben, međutim, lopta je pogodila u živi zid.

54′ – Prvi u nastavku zapretili su gosti. Nemanja Nikolić se dobro namestio na dvadeset metara od gola, gađao godnji levi ugao, ali je lopta otišla pored gola.

60′ – Goool! Crvena zvezda vodi sa 1:0, strelac je El Fardu Ben iz penala! Jedanaestercu je prethodio prekršaj nad Zvezdinim internacionalcem. Mirko Ivanić je poslao oštru loptu sa leve strane na drugu stativu, Bena je u petercu u presudnom momentu povukao Slobodan Urošević, pa je glavni arbitar dosudio najstrožu kaznu.

67′ – Prva izmena na utakmici viđena je u taboru Partizana. Đorđe Ivanović je zamednio Zorana tošića.

70′ – Strelca jedinog gola Bena zamenio je Aleksa Vukanović, kojem je ovo debi u Večitom derbiju. Urbzo je na teren ušao i Goran Čaušić umesto Branka Jovičića.

75′ – Opasna situacija pred golom Borjana viđena je pri pokušaju Đorđa Ivanovića. Vezista crno-belih šutirao je iz prve posle duge lopte, ali je njegov pokušaj iz šesnaesterca otišao preko prečke.

79′ – U igru je ušao i Saša Ilić. Legendi Partizana ovo će biti oproštaj od najvećeg srpskog derbija, pošto na kraju sezone završava karijeru.

80′ – Goool! Zvezda vodi sa 2:0, strelac je Aleksa Vukanović! Ivanić je ubacio loptu sa leve strane, ona je došla do Vukanovića koji je sa desetak metara rutinski zatresao mrežu Stojkovića.

82′ – Crveno-beli su bili u naletu u tim trenucima, pa je vrlo brzo moglo da bude i 3:0. Posle dobre akcije Ivanić je lepo gađao, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

89′ – Goool! Partizan smanjuje na 2:1, pogotkom Rikarda Gomeša iz penala! Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj Marka Marina nad Sašom Zdjelarom, a napadač gostiju snažnim udarcem po sredini zatresao je mrežu.

90′ –  Poslednju priliku za promenu rezultata imao je Nemanja Nikolić, koji je mogao da donese bod Partizanu, ali je njegov šut sa distance bez problema uhvatio Borjan.

90+2′ – Partizan završava utakmicu sa desetoricom, pošto je mladi Strahinja Pavlović dobio drugi žuti karton.