Mihajloviću vredan bod u Firenci, Sampi derbi Đenove

Fudbal 14. apr 201916:53 > 16:57
Francesco Pecoraro/Getty Images

Tri meča - dva gola, epilog je utakmica 32. kola italijanske Serije A odigranih u nedelju od 15 časova.

Sampdorija je u gradskom derbiju pobedila Đenovu 2:0 i nastavila niz bez poraza protiv najljućeg rivala, Golove za domaći tim postigli su Gregori Defler u 3. i Fabio Kvaljarela iz penala u 53. minutu.

Najstrožoj kazni prethodilo je igranje rukom Davidea Biraskija za direktno isključenje. Srpski reprezentativac Darko Lazović odigrao je ceo meč za gostujuću ekipu, dok Ivan Lakićević nije ulazio u igru.

Sampdorija je osvojila 3 boda posle dva uzastopna poraza u prvenstvu i sa 48 bodova deveta je na tabeli sa 4 boda manje od Atalante, koja je u zoni plasmana u Ligu Evrope. Đenova 15. sa 6 bodova više od timova iz zone ispadanja.

Bolonja Siniše Mihajlovića odolela je Fiorentini u Firenci (0:0) i osvojila još jedan vredan bod u borbi za opsatnak. Gosti su prvi iznad opasne zone sa tri boda više i utakmicom više od Empolija, Kjevo je već ispao, a jednom ngom u Seriji B je i Frozinone, koji večeras dočekuje Inter.

Srpski defanzivac Nikola Milenković odigrao je ceo meč za Fiorentinu.

Sasuolo i Parma su takođe odigrali bez golova, a najbolju šansu na utakmici propustio je gostujući tim koji u 40. minutu nije realizovao jedanaesterac. neprecizan je bio Fabio Ćeravolo.