Ben sa penala doneo pobedu Zvezdi

Fudbal 30. mar 201920:58 > 20:58
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su 25. ovosezonski trijumf u Superligi, pošto su u 28. kolu savladali Mačvu sa 2:1 posle preokreta. Pobedu šampinu doneo je Ben sa penala.

Bio je ovo prvi duel posle dvonedeljne reprezentativne pauze, do koje je crveno-beli tim bio u rekordnoj seriji od 53 uzastopne prvenstvene utakmice bez poraza.

Niz nepobedivosti je produžen na Marakani, kada je ekipa Vladana Milojevića u 28. kolu savladala Mačvu.

Gosti nisu imali nameru da se brane i uspeli su da povedu u 15. minutu. Milosavljević je uradio najveći deo posla a u strelce se upisao Gigić.

I posle pogotka Šapčana nastavila je Zvezda da kontroliše dešavanja na svom terenu i u najboljoj šansi do tada našao se Boaći koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao iznad prečke u 27. minutu.

U 37. minutu domaći su izjednačili. Akciju je započeo Marin koji je pronašao Rodića, koji je centrirao na drugu stativu do Čaušića, a on je grudima spustio loptu Boćaiju. Golgeter iz Gane je udarcem iz prve pogodio levi ugao za 1:1.

Po povratku sa predaha imali su crveno-beli dva vrlo dobra pokušaja, Bena i Joveljića. Inicijativa i brojni napadi isplatili su se u 75. minutu. Boaćija je u prodoru oborio Puletić u svom kaznenom prostoru, sudija Široki je pokazao na belu tačku, a vrlo siguran sa bele tačke bio je Ben.

Tako su crveno-beli 25. slavljem produžili superligaški niz nepobedivosti, a borbu za duplu krunu nastavljaju već u sredu, 3. aprila, na gostovanju Bačkoj od 17 časova.