Petarda u Amsterdamu, dva gola Tadića

Fudbal 17. feb. 201914:07 > 14:07
Izvor: Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbaleri Ajaksa savladali su Bredu u 22. kolu prvenstva sa 5:0, a Dušan Tadić je postigao dva gola. Srpski reprezentativac je tako došao do 24 postignuta gola u svim takmičenjima, pa je za nešto više od polusezone u Ajaksu nadmašio učinak za četiri godine u Sautemptonu (23 gola).

U svakom segmentu igre dominirao je Ajaks, koji je imao čak 72 odsto vremena loptu u nogama. Napadali su konstantno domaći, o čemu svedoči i podatak da su 29 puta šutirali ka golu gostiju.

S druge strane, Breda se usudila da samo pet puta šutira.

Prvi gol postigao je Tadić sa bele tačke u 38. minutu. Otkada je debitovao u Erediviziji 2010. godine, srpski fudbaler je iskoristio 17 penala.

Kazneni udarac dosuđen je posle oštrog starta Dervita, koji je dobio žuti kartom.

Usledilo je znatno zanimljivije drugo poluvreme, u kome je ekipa iz Amestrdama postigla još četiri gola. Već u 53. minutu prednost domaćih povećao je Dolberg, posle razigravanja Zijeha.

Samo šest minuta kasnije Žervan Kastanera je postigao autogol, čime je dodatno produbio krizu gostiju.

Do drugog gola, Tadić je došao u 67. minutu kada je pokupio odbitak, a konačni rezultat postavio je Zijeh samo četiri minuta potom.

Ajaks posle mečeva 22. kola zaostaje četiri boda za liderom na tabeli ekipm PSV.