Sedmica Dinama na Maksimiru, Andrić debitovao

Fudbal 02. feb 201919:24 > 19:25
GNK Dinamo

Fudbalski šampionat Hrvatske nastavljen je u petak, a u subotu su odigrana dva meča. Dinamo je bio ubedljiv protiv Rudeša, Komnen Andrić debitovao je za Modre, a u duelu Istre i Slaven Belupa bilo je nerešeno.

Dinamo je sezonu nastavio ubedljivom pobedom protiv Rudeša na Maksimiru gde je slavio sa 7:2. Duel je obeležio i debi srpskog fudbalera Komnena Andrića koji je u igru ušao u 70. minutu, ali nije se upisao u strelce.

Za samo 19. minuta igre Dinamo je već vodio sa 3:0. Dva gola postigao je Izet Hajrović koji je mrežu Rudeša tresao u petom i devetom minutu, a Bruno Petković je u 19. povisio na 3:0.

Golgeterski niz domaćih prekinuo je na kratko Tomislav Štrkalju 23. minutu, ali je Amer Gojak vratio Modre na tri gola prednosti u 40. minutu.

U drugom poluvremenu je usledio šou Mislav Oršić koji je postigao het – trik golovima u 56, 60. i 65. minutu.

Do kraja je Štrkalj uspeo da postigne još jedan gol za konačnih 7:2 u ovom duelu.

Meč Istre i Slaven Belupa završen je 1:1. Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu.

Povela je Istra preko Danijela Arnauda N’Dija u 65. minutu, ali je odgovor gostiju usledio samo osam minuita kasnije preko Ivana Krstanovića.

Dinamo nakon 19 odigranih mečeva ima 48 bodova – 15 pobeda, tri remija i samo jedan poraz koji im je nanela Rijeka, Rudeš je poslednji na tabeli sa samo tri osvojena boda. Istra na pretposlednjoj poziciji ima 16, a Slaven Belupo na sedmom mestu na tabeli u sigurnoj zoni ima dva boda više od Istre.

U nedelju će svoje mečeve odigrati Osijek i Hajduk (15 časova) i Rijeka i Gorica (17:30).