Luka nastavio gde je stao, Ajntrahtu dovoljno 10 minuta

Fudbal 19. jan 201917:25 > 17:26
Alex Grimm/Getty Images

Fudbaleri Ajntrahta započeli su drugi deo sezone trijumfom nad Frajburgom rezultatom 3:1 na svom terenu u okviru 18. kola Bundeslige, a jedan od golova za pobednički tim postigao je Luka Jović.

Tim iz Frankfurta je jesenji deo šampionata završio porazom od Bajerna, ali je posle pauze uspeo da se vrati na pobednički kolosek. Pred oko 50.000 navijača, Ajntraht je obezbedio trijumf već u prvom poluvremenu, postigavši sva tri gola u roku od deset minuta.

Sebastijen Haler je doveo domaću ekipu u vođstvo u 36. minuta, kada mu je asistirao Ante Rebić. Samo četiri minuta kasnije, Rebić se i sâm upisao u strelce, da bi zatim mrežu Frajburga zatresao i Jović. U 69. minutu Nils Petersen je postavio konačan rezultat i ublažio poraz svog tima.

Za srpskog fudbalera je to bio 13. gol ove sezone u Bundesligi, pa je izbio na čelo liste strelaca, ispred Paka Alkasera, a 18. u svim takmičenjima.

Jović jeostao do 68. minuta u igri za pobednički tim, za koji su po 90 minuta odigrali Rebić i Filip Kostić.

Ajntraht sada ima 30 bodova na petom mestu tabele, dok je Frajburg ostao na 21 bodu.

Matthias Hangst/Getty Images

U jednom od derbija dana, Borusija iz Menhengladbaha je na gostovanju slavila protiv Bajera u Leverkuzenu sa 1:0. Junak trijumfa trenutno trećeplasirane ekipe šampionata bio je Alasan Ple, koji je postigao jedini gol na utakmici u 37. minutu.

Najviše golova viđeno je u Štutgartu, gde je Majnc slavio sa 3:2, a umalo je ostao bez trijumfa u samom finišu. Gosti su poveli autogolom Santjaga Askasibara u 22. minutu, a šest minuta kasnije prednost je udvostručio Žan-Filip Mateta. Na 3:0 povisio je Aleksander Hak u 72. minutu, da bi Štutgart pripretio u poslednjih desetak minuta, ali je samo ublažio poraz golovima Nikolasa Gonsalesa i Mark-Olivera Kempfa.

Verder je savladao Hanover 1:0 na gostovanju golom Milota Rašice u 32. minutu, a u jedinoj preostaloj utakmici u subotnjem popodnevnom terminu Fortuna je pobedila Augsburg 2:1. Marvin Dukš je doveo tim iz Diseldorfa u vođstvo u 45. minutu, Jonatan Šmid je izjednačio za Augsburg, ali su gosti došli do tri boda preko Benita Ramana minut pre kraja susreta.