Račić debitovao, Valensija prošla u 1/8 finala kupa

Fudbal 05. dec 201800:06 > 00:07
Izvor: Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Fudbaleri Valensije plasirali su se u osminu finala Kupa Kralja pošto su savladali Ebro u revanšu na svom terenu 1:0 i dvomeč rešili ukupnim rezultatom 3:1.

Jedini gol za Slepe miševe na Mestalji postigao je Miši Batšuaji u 59. minutu.

Za Valensiju je u ovom meču debitovao bivši vezista Crvene zvezde Uroš Račić, koji je u španski tim stigao prošlog leta. Račić je počeo kao starter i na terenu proveo 69 minuta.

U osminu finala Kupa Kralja plasirali su se i fudbaleri Espanjola, pobedom nad Kadisom kod kuće u revanšu 1:0. Ukupan rezultat dvomeča je 2:2, ali je Espanjol prošao dalje zbog gola u gostima.

Rezervista Peres je bio strelac u 76. minutu, samo tri minuta pošto je ušao u igru.

Isti rezultat viđen je i u revanšu između Rajo Valjekana i Leganesa, ali su gosti odneli pobedu. Velaskes je postigao autogol u 17. minutu, što je bilo dovoljno da Leganes ukupnim rezultatom 3:2 prođe u osminu finala.

Rajo ima za čim da žali, pošto je u 33. minutu propustio priliku da sa penala dođe do gola koji bi mu, ispostaviće se, obezbedio plasman dalje. Neprecizan je bio Bebe.

Ubedljivo do osmine finala prošao je Hetafe. Taj tim je u revanšu pobedio Kordobu 5:1, za ukupnih 7:2.

Portiljo u 18, Anhel u 42. iz penala, 78. i 80. i Ibanjes u 49. bili su strelci za domaće, dok je jedini pogodak za goste dao Ajtami u 70.