Oslabljeni Atletiko kiksnuo u Leganesu

Fudbal 03. nov 201814:59 > 15:01
Getty Image/Gonzalo Arroyo Moreno

U prvom meču 11. kola španske La Lige ekipa Atletiko Madrida remizirala je sa Leganesom 1:1.

To je treći put u mečevima u elitnom rangu da Jorgandžije ne uspevaju da odnesu čitav plen sa Butarkea.

Prvo poluvreme donelo je veći posed lopte i nešto bolju igru Atletika, iako je Leganes imao konkretnije šanse preko En-Nesrija i Oskara Rodrigesa. Prvi je zapretio udarcem glavom, a Rodriges dvaput iz slobodnih udaraca. Gosti su imali samo jedan udarac, i to van okvira gola, uputio ga je Felipe Luis.

Atletiko je bio oslabljen neigranjem Dijega Koste, Kokea i Godina, ali je uprkos tome prva zvezda tima Antoan Grizman uspeo da donese prednost pogotkom iz slobodnog udarca u 69. minutu. Tome je prethodio nesmotren prekršaj Rubena Peresa nad Želsonom.

Dva minuta posle gola Grizman je mogao reši pitanje pobednika, ali je posle greške Omerua šut Francuza odbranio odlični golman Kueljar.

Delovalo je da će Atleti stići do sva tri boda, ali je onda Tomas Parti napravio prekršaj posle kojeg je Žonatan Silva sjajno ubacio loptu, Rodri Tarin uspeo je da šutira i pogodi prečku, da bi na odbitak izvrsno odreagovao Gvido Kariljo i svojim trećim golom u sezoni doneo novu radost domaćim navijačima.

Atletiko ima 20 bodova iz 11 utakmica, jedan manje i meč više od prvoplasirane Barselone, a Leganes je 18. sa devet bodova.

Pogledajte REZULTATE i TABELU španskog šampionata.