Đurđić gura Hamarbi u Evropu

Fudbal 31. okt 201821:34 > 21:55
Izvor: Printscreen

Odigrani su mečevi 28. kola Alsvenskan lige. Hamarbi je u gostima savladao Sundsval 3:2 uz odličnu partiju Nikole Đurđića. Važnu pobedu zabeležio je i Norčeping.

Hamarbi je praktično sav posao odradio u 52 minuta. Fenger, Halili i Đurđić doneli su Hamarbiju prednost 3:0, sa tim da je Đurđić asistirao kod drugog gola, dok je Halenijus sa dva gola smanjio na konačnih 3:2. Ovom pobedom Hamarbi je zadržao treću poziciju, koja vodi u Ligu Evrope dva kola pre kraja.

Norčeping je golom Torarinsona u 62. minutu ostao u igri za titulu. Trenutno su drugi sa 59 bodova, samo bodom manje od AIK, koji ima meč manje. Bromapojkana je ovim porazom ostala na 15. mestu sa 20 bodova, jednim manje od Dalkurda, koji drži mesto koje vodi u baraž za opstanak.

Ostali rezultati: Đurgarden – Geteborg 2:0, Haken – Sirijus 2:1, Kalmar – Trelborgs 2:1.