Mesi u formi: Barselona rutinski, Mesi ispred Ronalda

Fudbal 14. mar 201519:59 > 20:00
Izvor: David Ramos/Getty Images Sport

Fudbaleri Barselone pobedili su Elče u gostima sa 2:0, u utakmici 27. kola španske Primere.

Ekipa Luisa Enrikea je još jednom potvrdila da se nalazi u odličnoj formi i barem do nedelje uveče imaće četiri boda više od Real Madrida na čelu tabele.

Ponovo je u centru pažnje bio sjajni Lionel Mesi koji je odigrao još jedan izuzetno dobar meč, a sa dva gola preuzeo je i čelo liste strelaca od Kristijana Ronalda.

Argentinac je pogodio u 31. minutu sa penala i u 55. minutu, pa je tako stigao do 32 gola u Primeri ove sezone, dva više od Ronalda. Posebno impresivan Mesi je u 2015. godini u kojoj je već stigao do 17 pogodaka (Ronaldo 5).

Barselona je imala tokom cele utakmice inicijativu protiv Elčea i na kraju je sasvim zasluženo ostvarila 21. pobedu u sezoni.Ekipa Elčea ostala je posle ovog poraza na 15. mestu na taneli sa 27 bodova, samo tri više od opasne zone.

Prethodno je u prvom nedeljnom meču Primere viđen remi bez golova između Espanjola i Atletiko Madrida.

Madriđani su tako propustili šansu da se vrate na treće mesto na tabeli, pa su sada četvrti sa 56 bodova, jednim manje od Valensije.