Liverpul prati Siti – Salah jači od Terijera

Fudbal 20. okt 201820:25 > 20:26
Matt Hazlett/Getty Images

Fudbaleri Liverpula pobedili su Hadersfild na strani sa 1:0 u poslednjem meču subotnjeg programa devetog kola Premijer lige.

Tim trijumfom, prvim posle dve utakmice, ekipa Jirgena Klopa je došla do 23 boda, koliko ima i vodeći Mančester Siti.

Hadersfild, na drugoj strani, zauzima 19. poziciju sa tri boda.

Jedini gol na utakmici postigao je Mohamed Salah u 24. minutu. Egipćanin je iskoristio asistenciju Đerdana Šaćirija i slabijom desnom nogom poslao loptu u dalji ugao Leslovog gola. Bio je to njegov prvi gol posle četiri utakmice.

Liverpul je igrao u izmenjenom sastavu, u timu nisu bili Sadio Mane i Nabi Keita zbog povrede, a utakmicu je sa klupe počeo Roberto Firmino.

To se osetilo i u igri gostiju, koji posle pogotka Salaha nisu prikazivali tako dobru partiju i do kraja su samo još dva puta zapretili – Salah je u 64. šutirao pored stative, dok je u samom finišu Roberto Firmino bio neprecizan.

Domaći su pružili jak otpor favoritu i u nekoliko navrata bili blizu izjednačenja. U 43. minutu su uspeli i da postignu gol, ali je on poništen zbog ofsajda Aleksa Pričarda. Kasnije je udarac Lorana Depoatra sjajno zaustavio Alison, da bi pred kraj utakmice Stiv Menije odbijenu loptu poslao preko gola iz izgledne pozicije.

Crveni u narednom kolu dočekuju Kardif kod kuće, ali ih pre toga u sredu očekuje meč trećeg kola Lige šampiona sa Crvenom zvezdom. Hadersfild gostuje Votfordu.