Palas poravnao iz ofsajda, Bornmut do pobede iz penala

Fudbal 01. okt 201822:51 > 22:53
Shaun Botterill Getty Images Sport

Fudbaleri Bornmuta pobedili su Kristal Palas kod kuće sa 2:1 u poslednjem meču sedmog kola Premijer lige.

U izuzetno zanimljivom meču u Bornmutu domaći su došli do vođstva u petom minutu prvencem u ligi Dejvida Bruksa. Kalum Vilson je sjajno progirao mladog Velšanina, a ovaj sjajnim udarcem pod prečku savladao Vejna Henesija.

Taj rezultat bio je aktuelan sve do 55. kad su gosti dobru igru u drugom poluvremenu krunisali izjednačenjem. Strelac je bio Patrik van Anholt, ali treba reći i da se holandski bek našao u očiglednoj ofsajd poziciji prilikom dodavanja Vilfreda Zahe.

U nastavku je viđeno po nekoliko šansi na obe strane, Vilson je propustio najbolju za Bornmut desetak minuta pre kraja, ali je trijumf Trešnjicama doneo rezervista Džunior Stanislas iz penala u 87. Jedanaestercu je prethodio kontakt Mamadua Sakoa nad Džefersonom Lermom posle prekida. Utisak je da je odluka sudije Majka Dina bio preostroga.

Bornmut je ostao neporažen kod kuće ove sezone i iz četvrtog meča na svom stadionu došao do 10. boda. Sa ukupno 13, tim Edija Haua zauzima sedmo mesto.

Palas, za koji je Luka Milivojević igrao ceo meč, upisao je četvrti poraz u sezoni i sa sedam poena trenutno je 13.

U narednom kolu, tim sa juga Engleske gostuje Votfordu, a Orlovi dočekuju Vulverhempton.

Pogledajte sve rezultate i tabelu Premijer lige.