SLS: Zvezda ubedljiva u Kruševcu, majstorija Jevtovića

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u zaostalom meču petog kola Superlige Srbije protiv Napretka 3:0.

Pitanje pobednika na Stadionu pod Bagdalom rešeno je u prvi 20. minuta susreta.

Gobeljić je pogodio za vođstvo crveno-belih u 16. minutu. On je sa skoro 30 metara šutirao, a pravi „projektil“ završio je u gornjem desnom uglu.

Samo četiri minuta kasnije na 2:0 povisio je Veljko Simić. Ben ga je sjajno pronašao na levoj strani, a on rutinski pogodio suprotni ugao i duplirao prednost beogradske ekipe.

Bio je to drugi gol Simića u srpskom šampionatu.

Trener zvezde Vladan Milojević je za ovo gostovanje odlučio da pruži priliku igračima koji do sada nisu imali veliku minutažu.

U nastavku je viđeno još nekoliko šansi na obe strane, a izglednu priliku da smanji na 2:1 napredak je imao u 79. minutu. Skraćeni korner izveo je Vulić, Eskić je odlično dočekao tu loptu glavom, ali je pogodio prečku.

Tačku na trijumf šampiona Srbije stavio je Jevtović u 88. minutu. Posle faula nad Benom ispred kaznenog prostora, Jevtović je iz slobodnog udarca pogodio golmanov ugao za 3:0.

Zvezda je trenutno na vrhu tabele srpskog šampionata sa 25 bodova.

Napredak je na šestoj poziciji i ima 13 bodova.