LŠ: Real prošao na mišiće, siguran Porto

Fudbal 10. mar 201522:40 > 22:42
Izvor: Getty Images Sport, Gonzalo Arroyo Moreno

Real Madrid i Porto su se očekivano plasirali u četvrtfinale Lige šampona, ali su ova dva tima na potpuno drugačiji način od očekivanog prošli dalje

Madriđani su opet razočarali, poraženi su 4:3 od Šalkea na Bernabeuu, a na kraju su ga intervencije Ikera Kasiljasa odvele među osam najboljih u Evropi.

Šalke je odigrao fanastično prvo poluvreme, dva puta vodio golovima Fuksa i Huntelara, ali je Kristijano Ronaldo pogocima glavom održavao Real u životu.

Na startu drugog dela Benzema preokreće rezultat i naizgled prelama meč, ali se Nemci kao uvek ne predaju, te preko Sanea i Huntelara stižu do novog vođstva.

U poslednjih pet minuta Šalke je imao još dve šanse za gol i četvrtfinale LŠ, ali je Kasiljas sprečio senzaciju.

S druge strane, Porto je razbio Bazel 4:0, a tri gola domaćina su bila spektakularna, dva iz slobodnih udaraca.

Porto nije dao ni gram šanse Bazelu, sjajnim golovima i kontrolom lopte je slomio Švajcarce.

Ređali su se evrogolovi Brahimija, Erere, Kazemira i Abubakara, za rutinski plasman među osam najboljih na „Starom kontinentu“.