LN: Pobeda Francuza, veliki dan za Žirua

Fudbal 09. sep 201822:30 > 22:33
Ronald Wittek/Bongarts/Getty Images

U nedelju su u Ligi nacija pobede zabeležile i reprezentacije Francuske i Lihtenštajna. Svetski šampion dočekan je kako i dolikuje, uz sjajnu koreografiju i veliku podršku, a navijačima se odužio pobedom i golovima Embapea i Žirua.

U okviru prve grupe, A divizije, Francuska je u Parizu savladala Holandiju sa 2:1.

Aktuelni šampioni sveta počeli su ofanzivno od starta meča, što je rezultiralo ranim golom. Strelac je bio Kilijan Embape na asistenciju Matuidija u 14. minutu.

Pokušavali su Trikolori da dupliraju prednost, ali je Holandija odolevala. Ipak, Rajan Babel je poravnao rezultat u 67. minutu, i tako bar na kratko pokušao da održi tradiciju, jer Lale 50 godina nisu poražene od reprezentacije koja je aktuelni šampiona sveta.
Ipak, u 75. minutu, Olivije Žiru je na asistenciju Mendija ponovo doneo prednost i ispostaviće se prvu pobedu Francuskoj u Ligi nacija.

Ovo je Žiruu bio 32. gol za reprezentaciju Francuske, čime je pretekao Zinedina Zidana po broju golova. U narednom kolu, koje je na programu 13. oktobra, sastaju se Holandija i Nemačka.

Reprezentacija Kipra je u okviru grupe 3, C divizije Lige nacija savladao Sloveniju nakon preokreta sa 2:1. Posle nezanimljivog prvog poluvremena Slovenci su u nastavku zaigrali mnogo konkretnije i poveli golom Berića u 59. minutu.

Uporni Kiprani uspeli su da izjednače golom Sotiriua u 69. minutu, a šest minuta pre kraja Vid Belec je spektakularnom intervencijom sačuvao gol nakon udarca Papulisa.Ipak, golman Slovenije je u 89. minutu bio nemoćan. Autogol je postigao Stojanović.

Za Kiprane je ovo prva pobeda u takmičenju posle poraza od Norveške, dok su Slovenci pretrpeli drugi neuspeh nakon što ih je prethodno pobedila Bugarska.

U prvom meču 2. kola ove grupe Bugarska je u Sofiji minumalnim rezultatom savladala Norvešku. Bugarska je lider grupe sa 6 bodova, Norveška i Kipar imaju po 3, dok je Slovenija vez bodova.

Takmičenje se nastavlja 13. oktobra kada Norveška dočekuje Sloveniju, a Bugarska Kipar.

U Diviziji D, u Grupi 4 u svom drugom meču Lihtenštajn je upisao prvu pobedu. Reprezentativci Lihtenštajna slavili su pred svojim navijačima protiv Gibraltara sa 2:0.

Lihtenštajn je poveo golom Denisa Salanovića u 32. minutu. Mladi Salanović je iskoristio dodavanje Haslera i zatresao mrežu gostiju da bi u 72. minutu on bio asistent Sandru Vajseru za, ispostavilo se, konačnih 2:0.

Lihtenštajn je u prvom meču poražen od Jermenije, dok je Gibraltar izgubio od Makedonije koja je jedina u ovoj grupi sa dva trijumfa.