Zrinjski prekinuo seriju poraza, Sarajevo ubedljivo

Fudbal 25. avg 201821:42 > 21:47
Printscreen

Četiri meča sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrana su u subotu. Aktuelni šampion Zrinjski prekinuo je niz poraza, a Sarajevo je bilo ubedljivo na gostovanju Zvijezdi 09 pa će "prenoćiti" na prvom mestu na tabeli.

Fudbaleri Zrinjskog, aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine, konačno su došli do pobede nakon tri vezana poraza. Na svom terenu je Zrinjski savladao Tuzla siti minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je u 70. minutu Nemanja Bilbija. Za tim iz Siminog Hana ovo je četvrti vezani poraz, ukupno peti u sezoni.

Sarajevo je sa 4:0 slavilo na gostovanju Zvijezdi 09. Do poluvremena su gosti poveli sa 3:0, a golove su redom postizali Tatar, Ahmetović i Rahmanović. Rahmanović je u 55. minutu bio strelac za konačnih 4:0.

Sarajevo nakon sedam odigranih mečeva ima 14 bodova, uz četiri pobede, dva remija i jedan poraz. Željzničar sa utakmicom manje ima bod manje od gradskog rivala, a svoj meč sedmog kola igra u nedelju protiv Krupe.

Sloboda je u Tuzli savladala Radnik iz Bijeljine golovima Barabana i Zukića, a Mladost DK i Čelik su igrali 1:1. Jurina je doneo prednost Čeliku u 65. minutu meča, a bod je domaćinu u 88. minutu izborio Mujagić.