LŠ: "Nula" na Marakani, Zvezda imala šansu utakmice

Fudbal 21. avg 201819:48 > 22:52
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde i Salcburga odigrali su nerešeno 0:0 u Beogradu u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.

Utakmica na stadionu Rajko Mitić igrana je pred praznim tribinama zbog kazne UEFA crveno-belima. Trener Crvene zvezde Vladan Milojević opredelio se za nešto oprezniju taktiku. Iako je povremeno u prvom poluvremenu bilo visokog presinga, uglavnom su se crveno-beli duboko branili. Bili su koncentrisani, Salcburg nije mogao da pronađe rupu u odbrani, iako je u prvih 45 minuta duže držaoi loptu u nogama i uglavnom se igralo na polovini domaćih.

Najbolju šansu imali su u završnici, kada je udarac Jaboa sa petnaestak metara iskosa sa leve strane završio pored gola.

Srđan Babić je na poluvremenu zamenio povređenog Vujadina Savića, a Zvezda je bila konkretnija i bolja u nastavku. Najbolju šansu na utakmici, tačnije dve u 70. minutu, imali su crveno-beli – posle centaršuta Bena, Degenek se izborio za poziciju i sa 7-8 metara šutirao glavom, a golman Stanković je iz dva navrata izbio loptu koja nije prešla gol liniju. U nastavku akcije šansu je imao i Stoiljković, ali je šutirao glavom preko gola.

Do kraja meča najopasnije je pripretjo rezervista Simić, ali je njegov udarac sa dvadesetak metara odbranio golman Cican Stanković, koji je bio sjajno postavljen.

Revanš se igra u Salcburgu naredne srede.

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Rodić, Savić (Babić 46), Degenek – Radonjić, Kafu (Simić 60), Krstičić, Radonjić, Ben – Stoiljković (Jovančić 79).

Salcburg: Stanković – Lajner, Ulmer, Ramaljo, Pongračić – Samaseku, Volf (Minamino 87) – Junuzović (Ksaver 46), Haidara – Jabo (Daka 79), Dabur.

Statistiku sa meča pogledajte ovde.

90 +3. min. To bi bilo sve, oprezna utakmica na obe strane u kojoj je Zvezda imala zrelije šanse, ali golova nije bilo.

89. min. Nova šansa za Zvezdu. Posle kornera i gužve, lopta je došla do SImića, koji šutira snažnio sa dvadesetak metara, ali Stanković je bio odlično postavljen. 86. min. Novi korner za Zvezdu, ali Rodić je loše zahvatio loptu posle ubacivanja Radonjića.

79. min Jovančić menja Stoiljkovića, pa Ben odlazi u špic napada.

70. min. Šansa za Zvezdu! Posle centaršuta Bena, Degenek se izborio za poziciju i sa 7-8 metara šutirao glavom, a golman Stanković je iz dva navrata izbio loptu koja nije prešla gol liniju. U nastavku akcije šansu je imao i Stoiljković, ali je šutirao glavom preko gola.

68. min. Šut Radonjić sa oko 25 metara, ali Stanković bez problema hvata loptu.

62. min. Zvezda nešto češće napada u ovom periodu meča, Ben je izveo korner, a Degenekov šut završio je pored leve stative.

57. min. Dobar prodor Stojkovića po desnoj strani, usledilo je nešto između centaršuta i šuta, a Stanković je izbacio loptu u korner. Lopta je išla na drugu stativu, Rodić je preslabo zahvatio loptu i Stanković ju je uhvatio.

51. min. Šlager šutira sa oko 25 metara, Borjan hvata loptu.

49. min. Kafu se izborio loptu i doturio je do Bena, koji šutira po zemlji sa 20 metara, ali lopta završava metar pored leve stative.

48. min. Gosti su izbili loptu posle ubacivanja Bena, a na drugoj strani terena udarci Hajdara dvaput su izblokirani.

46. min. Povređenog Savića zamenio je Babić, na drugoj strani Ksaver umesto Junuzovića.

Bojan Marinković

45. min. Salcburg je bolji, traži prostor u Zvezdinoj odbrani, a u poslednjem napadu na poluvremenu Jabo je šutirao sa petnaestak metara iskosa sa leve strane, da bi lopta završila preko gola. Nije bilo nadoknade, poluvreme.

35. min. Lopta je više u posedu Salcburga, igrači Zvezde za sada koncentrisani, brane se sa mnogo igrača i čekaju priliku iz kontre.

25. min. Jedan šut Rodića je izblokiran, na drugoj strani je Volf bio neprecizan sa distance. Ekipe su oprezne, sada se više igra na polovini Zvezde.

20 min. Prvi šut ka golu, Junuzović je šutirao sa dvadesetak metara, ali slabo, pa je Borjan lako uhvatio loptu.

13. min. Umalo Radonjić da iskoristi nesporazum u odbrani gostiju, ali klizeći start u poslednjem trenutku sprečio je veliku šansu za Zvezdu.

12. min. Radonjić je iznudio prvi korner na utakmici, lopta je proletela kroz srce šesnaesterca, ali niko je nije dokačio.

10. min. Jedno loše ubacivanje gostiju iz solidne pozicije za centaršut, kao i visok presing domaćih na drugoj strani. I dalje bez uzbuđenja pred golovima oba tima.

5. min. Neobična atmosfera kao da je malo uticala i na igrače na startu, pa u prvih pet minuta nijedan tim nije bio ni blizu golu.