Sjajan derbi na Grbavici – remi Želja i Sarajeva

Fudbal 15. avg 201822:36 > 22:37
N1 Sarajevo

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva odigrali su nerešeno 2:2 u velikom derbiju petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gosti su dva puta vodili, ali je Željo oba puta uspevao da se vrati i na kraju stigne do boda. Strelci za Sarajevo bili su Benjamin Tatar i Amar Rahmanović, dok su golove na drugoj strani postigli Antonio Pavić i Dženan Zajmović.

Domaćin je bolje otvorio susret, u sedmom minutu je zatresao mrežu Sarajeva, ali je gol poništen zbog ofsajda. Željo je više bio na polovini protivnika, ali je odbrana gostiju bila na visini zadatak.

Sarajevo je do vođstva došao u 15. minutu, kada se Rahmanović odlično probio po levoj strani, loptu je sa linije gola Želje izbio Pavić, ali samo do Tatara koji ju je poslao pod prečku. Na izjednačenje se malo čekalo, a odlični kontranapad realizovao je Zajmović, pošto ga je pronašao Pavić.

Željo je u 33. minutu postigao gol preko Krpića, ali je on poništen zbog ofsajda. Šest minuta kasnije, gosti su došli do nove prednosti, Vedran Kjosevski je intervenisao, ali je lopta stigla do Ahmetovića, koji je prevario defanzivca Željezničara i petom proigrao Radhamovića koji pogađa za 2:1.

Nastavak susreta donosi novi poništen gol za domaći tim, posle faula nad golmanom Sarajeva. Potom je usledila ofanziva Sarajeva, koji je imao sjajne šanse preko Stanojevića i Ahmetovića, da bi Željo uzvratio u 62. minutu preko Krpića, ali je lopta otišla pored stative. U tim trenucima susret je prekinut zbog bakljade navijača domaćeg tima, a pauza je upravo njemu odgovarala. U 73. minutu Zajmović je matirao Kovačevića posle centaršuta Blagojevića. Do kraja meča, oba tima su imala šanse da dođu do sva tri boda, ali su mreže mirovale.

U ostalim utakmicama kola, vodeći Široki Brijeg je sa 1:0 slavio na gostovanju Mladosti, a istim rezultatom Sloboda je bila bolja od Krupe. Gošk je pobedio Tuzla City 3:2, Radnik i Čelik su igrali bez golova, dok je duel Zrinjskog i Zvijezde 09 odložen.

Posle pet kola, Široki na čelu tabelu ima 11 bodova, jedan više od Željezničara, dok je Sarajevo treće sa osam bodova.