Nada za Zrinjski, Nikolić uništio Zenit

Fudbal 09. avg 201820:53 > 21:03
Gabriele Maltinti/Getty Images

Šampion Bosne i Hercegovine Zrinjski iz Mostara poražen je u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope u Razgradu od Ludogoreca 1:0, ali mu rezultat daje pravo da se nada prolasku u plej-of.

Jedini gol u Razgradu postigao je Rumun Kozmin Moci u 16. minutu. Svakako da se očekivalo da to bude uvod u seriju golova, ali ekipa iz Mostara je odolela do kraja meča i u revanš nosi aktivan rezultat.

Jedan gol odlučio je meč između dva protivnika koje je Crvena zvezda izbacila u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Suduva je kao gost u Letoniji savladala Spartaks, a jedini gol postigao je Giljerme u 52. minutu.

Ipak, najveće iznenađenje dogodilo se u Minsku. Dinamo je sjajnom igrom prosto potopio favorizovani Zenit i slavio velikih 4:0. Junak meča bio je bivši igrač Jagodine Uroš Nikolić, koji je postigao dva gola i asistirao kod trećeg. Istim rezultatom Trenčin je u Slovačkoj savladao Fejnord uz het-trik hrvatskog fudbalera Antonija Mancea.

RB Lajpcig i Atalanta su potvrdili status favorita. Nemci su slavili kod kuće 3:1 protiv Krajove, dok je Atalanta u gostima savladala Makabi Haifu 4:1.

Ostali rezultati do sada odigranih mečeva: Ufa – Niderkorn 2:1, Alaškert – Kluž 0:2, Apolon – Brest 4:0, Hapoel Ber Ševa – APOEL 2:2, Marijupolj – Bordo 1:3, Šerif – Valur 1:0, Sigma – Kairat 2:0, Šturm – AEK Larnaka 0:2 (prekinuto zbog incidenata na tribinama), Torpedo Kutaisi – Kukeši 5:2, Jagelonija – Gent 0:1.